İİTKM-də Milli Məclisin deputatı Vüqar Rəhimzadə ilə könüllülərin görüşü keçirilib
“İslahat Könüllüləri” Təşkilatının təşəbbüsü ilə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) Azərbaycan milli mətbuatının 150 illik yubileyi çərçivəsində Milli Məclisin deputatı, “İki sahil” qəzetinin baş redaktoru, siyasi elmlər doktoru, professor Vüqar Rəhimzadə ilə görüş keçirilib.
Tədbiri giriş sözü ilə açan İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn ictimai-siyasi xadimlərlə gənclər arasında keçirilən və silsilə xarakteri daşıyan görüşlərin əhəmiyyətini vurğulayıb, yeni nəslin vətənpərvər ruhda tərbiyəsinin vacibliyini qeyd edib.
Daha sonra çıxış edən Vüqar Rəhimzadə 14 iyul 1969-cu ildə Ulu Öndər Heydər Əliyevin hakimiyyətə gəlişi ilə Azərbaycanın inkişaf tarixində başlanmış yeni mərhələdən söz açıb. O vurğulayıb ki, həmin tarix yalnız siyasi deyil, həm də ideoloji, mədəni və informasiya sahəsində bir dirçəliş dövrünün başlanğıcı olub.
Millət vəkili daha sonra milli mətbuatın yaranmasından bu günə qədər keçdiyi 150 illik zəngin tarixi yol barədə geniş məlumat verib. Bildirib ki, Həsən bəy Zərdabidən başlayan bu yolda mətbuatımız təkcə informasiya vasitəsi yox, həm də maarif, vətənpərvərlik, milli dəyərlər və ictimai məsuliyyət tribunası kimi çıxış edib. O, mətbuatın maarifləndirici gücünü, sözün cəmiyyətə təsirini və medianın ictimai şüurun formalaşmasında oynadığı rolu vurğulayıb.
Səmimi və interaktiv keçən görüşdə Vüqar Rəhimzadə gənclərin suallarını cavablandırıb, onları daim öyrənməyə, araşdırmağa, yazmağa və milli dəyərləri yaşatmağa çağırıb.
Tədbirdə “İslahat könüllüləri” ilə yanaşı, "Turizm Könüllüləri" İctimai Birliyi,"KOBİA" İctimai Birliyi, "Könüllü Gömrükçü" dəstəsi,"Gənc Könüllülər" İctimai Birliyinin üzvləri iştirak ediblər.

A meeting between Member of Parliament Vugar Rahimzade and volunteers was held at the CAERC
A meeting with Member of Parliament, Editor-in-Chief of “Iki Sahil” newspaper, Doctor of Political Sciences, and Professor Vugar Rahimzade was held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) on the initiative of the “Reform Volunteers” Organization, as part of the events dedicated to the 150th anniversary of the Azerbaijani national press.
Opening the event, Ramil Huseyn, Deputy Executive Director of CAERC, emphasized the importance of the ongoing series of meetings between public figures and young people, highlighting the significance of nurturing the new generation in a spirit of patriotism.
In his speech, Vugar Rahimzade spoke about the new stage in Azerbaijan’s development history that began with National Leader Heydar Aliyev’s rise to power on July 14, 1969. He noted that this date marked not only a political turning point but also an ideological, cultural, and informational revival for the country.
The Member of Parliament also provided an overview of the 150-year history of the Azerbaijani national press, noting that since Hasan bey Zardabi, the press has served not only as a means of information but also as a platform for enlightenment, patriotism, national values, and social responsibility. He emphasized the enlightening power of the media, the influence of the written word on society, and the press’s role in shaping public consciousness.
The meeting, held in a sincere and interactive atmosphere, saw Vugar Rahimzade answering questions from the youth and encouraging them to continue learning, researching, writing, and preserving national values.
The event was attended by members of the “Reform Volunteers”, as well as representatives of the “Tourism Volunteers” Public Union, the “KOBIA Volunteers” Public Union, the “Customs Volunteers” Team, and the “Young Volunteers” Public Union.