İİTKM-də korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair tədbir keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı ilə təsdiqlənən “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022─2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”ndan irəli gələn vəzifələrin icrası ilə bağlı tədbir keçirilib.
Tədbirdə korrupsiya anlayışı və onun formaları barədə məlumat verilib, korrupsiyaya qarşı mübarizənin davamlı olmasından danışılıb və “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022─2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”ndan irəli gələn vəzifələrin icrası ilə bağlı İİTKM tərəfindən 2022-ci il üçün iş planı üzrə görülən işlərə dair illik hesabat müzakirə olunub. Daha sonra tədbir iştirakçılarının müzakirəsinə “Korrupsiyaya qarşı mübarizənin gücləndirilməsinə dair 2022─2026-cı illər üçün Milli Fəaliyyət Planı”nda nəzərdə tutulan tədbirlərin icrası üzrə İİTKM-in 2023-cü il üçün iş planı təqdim edilib.
Tədbir iştirakçıları iş planını irəli sürülən təklif və tövsiyələr nəzərə alınmaqla rəhbərliyə təqdim edilməsini qərarlaşdırıblar.

An event was held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication regarding the implementation of the tasks arising from the "National Action Plan for strengthening the fight against corruption for 2022─2026" approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan.
At the event, information was provided on the concept of corruption and its forms, the continuous fight against corruption was discussed, and the work plan for 2022 by CAERC regarding the implementation of the tasks arising from the "National Action Plan for strengthening the fight against corruption for 2022─2026" was presented. The annual report on the works carried out was discussed. Later, the work plan of CAERC for the year 2023 was presented for the discussion of the participants of the event.
The participants of the event decided to submit the work plan to the management, taking into account the proposed proposals and recommendations.