İİTKM-də İsrail səfirliyinin nümayəndələri ilə görüş keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktoru Vüsal Qasımlı İsrailin Azərbaycandakı səfirinin müavini Doron Peer və Səfirliyin iqtisadiyyat və ticarət məsələləri üzrə müşavirini qəbul edib.
V.Qasımlı qonaqlara “Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası” və Mərkəzin koordinatoru olduğu digər layihələr barədə məlumatlar təqdim edib.
V.Qasımlı Azərbaycanda rəqəmsal iqtisadiyyat və innovasiya sahəsində olan yeniliklərdən danışıb. O, xüsusilə də startapların inkişaf etdirilməsində vacib olan bilik və təcrübənin artırılması istiqamətində aparıcı ölkə olan İsrail ilə əməkdaşlığın əhəmiyyətini qeyd edib. Daha sonra bu yenilikləri özündə ehtiva edən və İİTKM-in operatoru olduğu Azexport.az (https://azexport.az/) portalı və EnterpriseAzerbaijan (https://enterpriseazerbaijan.gov.az/) portalları kimi rəqəmsal portallar və makro-iqtisadi təhlil üzrə tətbiq olunan modellər barədə təqdimatlar edilib.
İsrailin Azərbaycandakı səfirinin müavini Doron Peer isə layihələr barədə məmnunluğunu bildirib və ölkəsinin bir çox sahələr üzrə Azərbaycanla əməkdaşlıqda maraqlı olduğunu qeyd edib. O, həmçinin iqtisadiyyat, ticarət və innovasiya sahəsində olan yeni layihələr barədə məlumat verib.

A meeting was held with representatives of the Israeli Embassy at CAERC
Vusal Gasimli, The Executive Director of the Center for analysis of Economic Reforms and Communication, received Doron Peer, The Deputy Ambassador of Israel in Azerbaijan, and the Economic and trade advisor of the Embassy.
V. Gasimli presented the guests with information about the "Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026" and other projects of which the Center is the coordinator.
V. Gasimli spoke about innovations in the field of digital economy and innovation in Azerbaijan. He especially noted the importance of cooperation with Israel, a leading country in the direction of increasing knowledge and experience, which is important in the development of startups. Then, digital portals, such as Azexport.az (https://azexport.az/)and EnterpriseAzerbaijan (https://enterpriseazerbaijan.gov.az/) portals, which contain these innovations and are operated by CAERC, and macro-economic analysis presentations were made about the models applied on.
Deputy Ambassador of Israel to Azerbaijan Doron Peer expressed his satisfaction with the projects and noted that his country is interested in cooperation with Azerbaijan in many fields. He also informed about new projects in the field of economy, trade and innovation.