İİTKM daha bir Dövlət Proqramının monitorinq və qiymətləndirilməsini həyata keçirəcək
Prezident İlham Əliyev “Azərbaycan Respublikasında sosial xidmətin inkişafına dair 2023–2026-cı illər üçün Dövlət Proqramı”nın təsdiq edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Dövlət Proqramında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrasının monitorinqi və qiymətləndirilməsi Azərbaycan Respublikası Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin sifarişi əsasında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) tərəfindən həyata keçiriləcək. Qeyd edək ki, bu Dövlət Proqramı “Azərbaycan Respublikasının 2022‒2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın icrasını təmin etmək məqsədilə tərtib olunub.
Azərbaycan Respublikasında sosial xidmətin inkişafına dair 2023–2026-cı illər üçün DÖVLƏT PROQRAMI ilə təqdim olunan link vasitəsi ilə tanış ola bilərsiniz: https://bitly.ws/Tizt

CAERC will carry out monitoring and evaluation of another State Program
President Ilham Aliyev signed the Decree on the approval of the "State Program for the development of social services in the Republic of Azerbaijan for 2023-2026".
According to the order, the monitoring and evaluation of the implementation of measures provided for in the State Program will be carried out by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) on the basis of the order of the Ministry of Labor and Social Protection of the Population of the Republic of Azerbaijan. It should be noted that this State Program was designed to ensure the implementation of the "Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022‒2026".
You can get acquainted with the STATE PROGRAM for the development of social services in the Republic of Azerbaijan for 2023-2026 through the link provided: https://bitly.ws/Tizt