İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi “Azərbaycan Respublikasının 2022–2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası”nın icrasının 2023-cü ilin ilk yarısı üzrə aparılmış monitorinqinə dair ilkin hesabat hazırlayıb. Layihə sənədində həmçinin, Strategiyada nəzərdə tutulmuş 12 məqsəd üzrə “Tərəqqi hesabatları” yazılıb.
Qeyd edək ki, Strategiya üzrə 5 prioritet üzrə 12 məqsədin icrası nəzərdə tutulub. Məqsədlər fəaliyyət istiqamətləri və tədbirlər üzrə indikatorların icrası ilə qiymətləndirilir.

CAERC prepared a preliminary report on the implementation of the socio-economic development strategy in 2022-2026
The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication has prepared a preliminary report on the monitoring of the implementation of the "Socio-economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan in 2022-2026" for the first half of 2023. The project document also contains "Progress reports" on the 12 goals provided for in the Strategy.
It should be noted that implementation of 12 goals on 5 priorities of the Strategy is planned. The goals are evaluated by the performance of indicators for the directions of action and measures.