EnterpriseAzerbaijan.com və Microsoft Layihə idarəetməsi mövzusunda təlim keçirib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində EnterpriseAzerbaijan portalı və Microsoft şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə Layihə idarəetmə sistemləri mövzusunda təlim keçirilib. Microsoft şirkətinin mütəxəssisi Marko Zaysın apardığı təlimdə əsasən layihə idarəetmə sistemləri, layihə idarəetməsindəki yeni trendlər, hökumət layihələri portfelinin idarə edilməsində layihə idarəetmə sistemləri mövzularından danışılıb.
Bildirilib ki, layihə idarəetmə sisteminin düzgün qurulması görüləcək işə uğurlu start və qarşıya qoyulan hədəflərə zamana qənaət etməklə daha sistematik, o cümlədən daha səmərəli yolla çatmaq deməkdir. Həm dövlət, həm də özəl qurumların nümayəndələrinin iştirak etdiyi təlimdə müasir iş yerindəki tendensiyalar, işgüzar intellekt, inkişaf etmiş analitika və məlumat vizuallaşdırılmasının vacibliyi barədə də fikir mübadiləsi aparılıb.
Qeyd edək ki, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi və “Microsoft Azerbaijan” şirkəti arasında imzalanan əməkdaşlıq haqqında memoranduma əsasən tərəflər mütəmadi olaraq kadr potensialından əməkdaşlıq prosesində birgə istifadə üçün şərait yaradır. Azərbaycan Respublikasında İKT sektorunun inkişafı məqsədilə birgə proqram, konfrans, təlim və seminarlar həyata keçirirlər.

EnterpriseAzerbaijan.com and Microsoft Hold Training on Project Management
A training session on project management systems was held at CAERC, jointly organized by the EnterpriseAzerbaijan.com portal and Microsoft. The training was delivered by Microsoft expert Marko Zays and focused on project management systems, emerging trends in project management, and the use of project management systems in managing government project portfolios.
It was noted that establishing a project management system correctly ensures a successful start to initiatives and enables achieving set objectives in a more systematic and efficient manner while saving time. During the training, which was attended by representatives of both public and private institutions, discussions were also held on modern workplace trends, business intelligence, advanced analytics, and the importance of data visualization.
It should be noted that, based on the memorandum of cooperation signed between CAERC and Microsoft Azerbaijan, the parties regularly create conditions for the joint use of human capital within the cooperation framework. They also implement joint programs, conferences, trainings, and seminars aimed at the development of the ICT sector in the Republic of Azerbaijan.