EnterpriseAzerbaijan.com portalının rəhbəri Mətanət Musayeva Elektron Hökumət üzrə İcra Qrupunun növbəti görüşündə iştirak edib
Şamaxı rayonunda keçirilən tədbir Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin Elektron Hökumətin İnkişafı Mərkəzi tərəfindən təşkil olunub.
Dövlət qurumlarının nümayəndələrinin, həmçinin digər aidiyyatı şəxslərin iştirak etdiyi görüşdə rəqəmsal hökumət ekosisteminin qarşısında duran çağırışlar, bu istiqamətdə atılan addımlar və gələcəyə olan planlar, dövlət informasiya sistemləri və xidmət dizaynı üzrə standartlar, data əsaslı xidmət konsepsiyasının yaradılması, İKT sahəsində kadr hazırlığı, son dövrdə həyata keçirilmiş layihələr və digər məsələlər haqqında müzakirələr aparılıb.

Head of EnterpriseAzerbaijan.com portal Matanat Musayeva attended the next meeting of the E-Government Executive Group
The event held in Shamakhi region was organized by the e-Government Development Center of the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan.
The meeting, which was attended by representatives of government agencies, focused on the challenges facing the digital government ecosystem, the steps taken in this direction and discussions were held on future plans, standards for government information systems and service design, the creation of a data-based service concept, training in the field of ICT, recently implemented projects and other issues.