“Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 4” layihəsinin ekspert heyəti elan olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Beş qitə – 500 Startap” qlobal innovasiya proqramının təlimçi və mentor heyəti elan olunub.
Proqramın iştirakçıları dünyanın müxtəlif regionlarını təmsil edən ekspertlər, investorlar, innovasiya liderləri, akademiklər və sahibkarlarla birbaşa ünsiyyətdə olacaqlar.
Mentor heyətində Asiya, Avropa, Afrika, Amerika və Avstraliyadan olan mütəxəssislər təmsil olunur. Onların sırasında Stanford Universitetinin professoru Murat Baday, Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzindən (German Research Center for Artificial Intelligence – DFKI) Nicat Mehdiyev, Maltada fəaliyyət göstərən “Deep Tech Foundry” şirkətindən Gonca Kara, Çinin İpək Yolu Yüksək Texnologiyalar Parkları Assosiasiyasından (Silk Road High Tech Park Association) Zhang Xiaogang, eləcə də Pakistanın İnvestisiya və Ticarət Şurasının (Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade) nümayəndələri var.
Bununla yanaşı, Efiopiyadan Dövlət Xidməti Universiteti (Ethiopian Public Service University), Misirdən “New Mansoura University”, Madaqaskardan “Delphi Group”, Türkiyənin OSTİM Texniki Universiteti, Kapadokya və Niğde texnoparkları, Finlandiyadan “The Brutally Honest Ecosystem”, Estoniyadan “BeHumbo”, Rusiyadan “BuzzFactory”, Hindistandan “The Caucasus-Asia Center” və Avstraliyadan “MH Inspires” təşkilatlarını təmsil edən ekspertlər proqrama daxil edilib. Bu müxtəliflik iştirakçılara fərqli regionlarda formalaşmış innovasiya modellərini öyrənmək, beynəlxalq əlaqələr qurmaq və qlobal bazarlara çıxış imkanları barədə birbaşa məlumat əldə etmək imkanı yaradacaq.
Onlayn təlim sessiyalarında Silikon Vadisi, Avropa, Çin, Türkiyə və digər qabaqcıl innovasiya ekosistemlərinin təcrübəsi, innovasiyaların kommersiyalaşdırılması, əqli mülkiyyət, süni intellekt, investisiya cəlbi, sahibkarlıq kimi mövzular əhatə olunacaq.

The expert panel of the "Startup School 4" project by the "Enterprise Azerbaijan" portal has been announced
The trainer and mentor panel of the "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" global innovation program, implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), has been announced. Participants of the program will engage in direct communication with experts, investors, innovation leaders, academics, and entrepreneurs representing various regions of the world.
The mentor panel comprises specialists from Asia, Europe, Africa, the Americas, and Australia. Among them are Professor Murat Baday from Stanford University, Nijat Mehdiyev from the German Research Center for Artificial Intelligence (DFKI), Gonca Kara from the Malta-based "Deep Tech Foundry," Zhang Xiaogang from the Silk Road High Tech Park Association in China, as well as representatives from the Khyber Pakhtunkhwa Board of Investment and Trade in Pakistan.
In addition, the program incorporates experts representing the Ethiopian Public Service University from Ethiopia, New Mansoura University from Egypt, Delphi Group from Madagascar, OSTIM Technical University, Kapadokya and Niğde technoparks from Türkiye, The Brutally Honest Ecosystem from Finland, BeHumbo from Estonia, BuzzFactory from Russia, The Caucasus-Asia Center from India, and MH Inspires from Australia. This diversity will enable participants to study innovation models formed across different regions, establish international networks, and acquire direct information regarding global market access opportunities.
The online training sessions will cover themes such as the experiences of Silicon Valley, Europe, China, Türkiye, and other advanced innovation ecosystems, along with the commercialization of innovations, intellectual property, artificial intelligence, investment attraction, and entrepreneurship.