“Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 4” layihəsinin Amerika qitəsi üzrə tərəfdaşları elan edilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Beş qitə - 500 Startap” qlobal innovasiya proqramı çərçivəsində Amerika qitəsindən olan tərəfdaşlar ictimaiyyətə təqdim olunub: Synapses Ventures (ABŞ), TechDev Academy (ABŞ) və OneBscGate (ABŞ).
Adı çəkilən tərəfdaşlar “Startup School 4: Beş qitə - 500 Startap” layihəsi çərçivəsində startaplara müxtəlif istiqamətlər üzrə dəstək göstərəcəklər. Onlar təlim və mentorluq xidmətləri ilə yanaşı, startapların qiymətləndirilməsi, investisiya imkanlarına çıxışı və qlobal bazarlara inteqrasiyası prosesinə töhfə verəcəklər.
“Synapses Ventures” (ABŞ) - texnologiya və innovasiya yönümlü startaplara investisiya edən vençur fondudur. Fond erkən mərhələli və inkişaf potensialı yüksək olan layihələrə maliyyə dəstəyi göstərməklə yanaşı, strateji inkişaf, məhsulun bazara çıxarılması (go-to-market), investisiya hazırlığı və miqyaslandırma üzrə ekspert dəstəyi təqdim edir. Proqram çərçivəsində “Synapses Ventures” seçilmiş startapların qiymətləndirilməsində iştirak edəcək, həmçinin onların investorlara çıxış imkanlarını genişləndirəcək.
“TechDev Academy” (ABŞ) - texnologiya və rəqəmsal bacarıqların inkişafına yönəlmiş təlim və inkişaf platformasıdır. Akademiya proqram iştirakçılarına innovasiya idarəçiliyi, məhsul inkişafı, texnoloji trendlər və sahibkarlıq bacarıqları üzrə strukturlaşdırılmış təlimlər və praktiki mentorluq sessiyaları təqdim edəcək. Bununla yanaşı, iştirakçılar üçün təqaüd imkanları, beynəlxalq proqramlarda iştirak perspektivləri, qlobal təhsil və inkişaf platformalarına çıxış imkanları da yaradılacaq.
“OneBscGate” (ABŞ) - təşkilatlar üçün audit edilə bilən, təkrarlana bilən və şəffaf biznes nəticələrinin təmin edilməsinə yönəlmiş rəqəmsal platformadır. Layihə çərçivəsində startaplara əməliyyatların optimallaşdırılması, sistem inteqrasiyaları, biznes proseslərinin rəqəmsallaşdırılması və qlobal səviyyədə idarəetmə çərçivələrinin tətbiqi istiqamətində dəstək göstərəcək.
Qeyd edək ki, “Startup School 4” layihəsinə startapların onlayn qeydiyyatı aktivdir. Layihə bu il beş qitədən 500 startapı cəlb etməyi hədəfləyir.

Partners from the Americas for the "Startup School 4" project of the "Enterprise Azerbaijan" portal have been announced
Partners from the Americas have been presented to the public within the framework of the "Startup School 4: Five Continents - 500 Startups" global innovation program, implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC): Synapses Ventures (USA), TechDev Academy (USA), and OneBscGate (USA).
The aforementioned partners will provide support to startups in various directions within the "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" project. In addition to training and mentoring services, they will contribute to the evaluation of startups, access to investment opportunities, and the process of integration into global markets.
Synapses Ventures (USA): A venture capital fund that invests in technology and innovation-oriented startups. Besides providing financial support to early-stage projects with high growth potential, the fund offers expert support in strategic development, go-to-market strategies, investment readiness, and scaling. Within the program, Synapses Ventures will participate in the evaluation of selected startups and expand their access to investors.
TechDev Academy (USA): A training and development platform focused on the development of technology and digital skills. The academy will provide program participants with structured training and practical mentoring sessions on innovation management, product development, technological trends, and entrepreneurial skills. Additionally, scholarship opportunities, prospects for participation in international programs, and access to global education and development platforms will be created for participants.
OneBscGate (USA): A digital platform aimed at ensuring auditable, repeatable, and transparent business results for organizations. Within the project, it will support startups in operational optimization, systems integration, digitalization of business processes, and the implementation of management frameworks on a global level.
It should be noted that online registration for startups for the "Startup School 4" project is active. This year, the project aims to attract 500 startups from five continents.