İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” (Green and Digital Silk Road) beynəlxalq akselerasiya proqramının final mərhələsinə həsr olunmuş görüş keçirilib.
Onlayn görüşdə “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov və layihə meneceri Aydan Hüseynzadə proqramın növbəti mərhələləri, xüsusilə “Demo Day” haqqında ətraflı məlumat veriblər. Görüşdə layihədə iştirak edən startapların gözləntiləri və onlar üçün nəzərdə tutulan imkanlar müzakirə olunub, suallar cavablandırılıb.
Hazırda komandalar peşəkar mentorların dəstəyi ilə finala– “Demo Day” mərhələsinə hazırlıq prosesini davam etdirirlər. Qeyd edək ki, yekun mərhələdə dünyanın qabaqcıl ekosistemlərindən və Azərbaycandan olan vençur fondların nümayəndələrindən ibarət münsif heyəti startapları qiymətləndirəcək. “Demo Day” proqramının 2025-ci il noyabr ayının 21-də Bakıda keçirilməsi planlaşdırılır.
“Startup School 3” layihəsi çərçivəsində həyata keçirilən “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” beynəlxalq akselerasiya proqramı startap ekosistemində bilik və təcrübə mübadiləsini təşviq edir, iştirakçılara mentorluq dəstəyi və qlobal şəbəkələşmə imkanları yaradır. Layihə gənc sahibkarların innovativ ideyalarının biznes həllərinə çevrilməsinə, onların beynəlxalq bazarlara inteqrasiyasına və dayanıqlı biznes modellərinin formalaşmasına mühüm töhfə verir.

A meeting was held to prepare for the final of the "Startup School 3" project of the "Enterprise Azerbaijan" portal
A meeting dedicated to the final stage of the international acceleration program “Green and Digital Silk Road,” implemented within the framework of the “Startup School 3” project operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication through the Enterprise Azerbaijan portal, has been held.
During the online meeting, the Head of the Enterprise Azerbaijan portal, Isa Gasimov, and Project Manager Aydan Huseynzada provided detailed information about the upcoming stages of the program, particularly the “Demo Day.” The expectations of the startups participating in the project and the opportunities available to them were discussed, and questions were addressed.
Currently, the teams are continuing their preparations for the final stage — the “Demo Day” — with the support of professional mentors. It is noteworthy that during the final stage, a panel of judges consisting of representatives from leading global ecosystems and venture funds from Azerbaijan will evaluate the startups. The “Demo Day” is planned to take place in Baku on November 21, 2025.
The “Green and Digital Silk Road” international acceleration program, implemented within the framework of the “Startup School 3” project, promotes knowledge and experience exchange within the startup ecosystem, offering participants mentorship support and global networking opportunities. The project makes a significant contribution to transforming young entrepreneurs’ innovative ideas into viable business solutions, facilitating their integration into international markets, and shaping sustainable business models.