“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Qubada təlim keçib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov Qubada “Şəhərsalma sahəsində startap və innovasiya ideyalarının formalaşdırılması” mövzusunda təlim keçib. Təlim zamanı müxtəlif ali təhsil müəssisələrindən cəlb olunmuş 150-dən çox tələbəyə şəhər mühitində innovativ yanaşmaların tətbiqi, startap ideyalarının formalaşdırılması və onların real problemlərin həllinə yönəldilməsi istiqamətində praktiki biliklər təqdim olunub.
İsa Qasımov “Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 4: beş qitə, 500 startap” layihəsi ilə bağlı məlumat verib. Gənclər startap ekosistemində aktiv iştiraka və innovativ ideyalarını inkişaf etdirmək üçün mövcud imkanlardan yararlanmağa dəvət olunublar.
Təlim 12–17 mart 2026-cı il tarixlərində Quba Olimpiya Kompleksində Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyi və Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, BMT-nin Məskunlaşma Proqramının təşkil etdiyi Ümumdünya Şəhər Forumunun 13-cü sessiyasının tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən “Bizim Şəhərlər: Gənclərin Baxışı” layihəsi çərçivəsində təşkil olunan düşərgə çərçivəsində baş tutub. Layihə “Gənclərin Maarifləndirilməsinə Dəstək” İctimai Birliyi tərəfindən icra olunur və 2026-cı ilin “Şəhərsalma və Arxitektura İli”nə həsr olunub.

Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), conducted a training session in Guba on the topic of "Formation of startup and innovation ideas in the field of urban planning." During the training, more than 150 students from various higher education institutions were provided with practical knowledge on applying innovative approaches in urban environments, forming startup ideas, and directing them towards solving real-world problems.
Isa Gasimov provided information regarding the "Startup School 4: Five Continents, 500 Startups" project of the "Enterprise Azerbaijan" portal. Young people were invited to participate actively in the startup ecosystem and take advantage of existing opportunities to develop their innovative ideas.
The training took place within a camp organized as part of the "Our Cities: Youth Vision" project, held from March 12-17, 2026, at the Guba Olympic Complex. The project was implemented with the financial support of the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan and the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan, in partnership with the 13th session of the World Urban Forum organized by the UN-Habitat Program. The project is executed by the "Support for Youth Education" Public Union and is dedicated to the 2026 "Year of Urban Planning and Architecture."