"Enterprise Azerbaijan" portalı Özbəkistan Ticarət və Sənaye Palatasında təqdim olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə bir sıra görüşlər keçirib.
Özbəkistan Ticarət və Sənaye Palatasında Xarici iqtisadi fəaliyyət departamentinin direktoru Saidkamil Saidnazirxanovla keçirilən görüşdə iki ölkə arasında iqtisadi əməkdaşlığın genişləndirilməsi, qarşılıqlı investisiya imkanlarının təşviqi, sahibkarlar arasında əlaqələrin gücləndirilməsi və yeni biznes tərəfdaşlıqlarının formalaşdırılması məsələləri müzakirə olunub. “Enterprise Azerbaijan” portalının beynəlxalq tərəfdaşlıq şəbəkəsinin genişləndirilməsi, innovativ və investisiya potensiallı startapların regional bazarlara çıxış imkanlarının artırılması, eləcə də biznes ekosistemləri arasında dayanıqlı əməkdaşlıq mexanizmlərinin formalaşdırılması istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb. Bildirilib ki, “Enterprise Azerbaijan” portalının həyata keçirdiyi “Startup School 4: Beş qitə – 500 Startap” qlobal innovasiya proqramının “Demo Day” tədbiri “TEI Forum 2026” ilə birlikdə 30–31 oktyabr 2026-cı il tarixində Bakı Konqres Mərkəzində keçirilməsi nəzərdə tutulur.
İsa Qasımov Daşkənddə tanınmış özbək influenser Anvar Abduqayum ilə də görüşüb. O, ictimai və işgüzar çevrələrdə tanınmış şəxs kimi müxtəlif sosial və biznes, xüsusilə rəqəmsal media təşəbbüslərində iştirakı ilə seçilir. Görüşdə iqtisadi və işgüzar əlaqələrin ümumi dinamikası, eləcə də gələcəkdə əməkdaşlıq üçün potensial istiqamətlər üzrə fikir mübadiləsi aparılıb.

The "Enterprise Azerbaijan" portal was presented at the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan
Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), held a series of meetings in Tashkent, the capital of Uzbekistan.
During the meeting held with Saidkamil Saidnazirkhanov, Director of the Foreign Economic Activity Department at the Chamber of Commerce and Industry of Uzbekistan, the parties discussed expanding economic cooperation between the two countries, promoting mutual investment opportunities, strengthening relations among entrepreneurs, and forming new business partnerships. An exchange of views was conducted on expanding the international partnership network of the "Enterprise Azerbaijan" portal, increasing regional market access opportunities for innovative and investment-potential startups, as well as formulating sustainable cooperation mechanisms between the respective business ecosystems. It was noted that the "Demo Day" event of the "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" global innovation program, implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal, is scheduled to be held in conjunction with the "TEI Forum 2026" on October 30–31, 2026, at the Baku Congress Center.
Isa Gasimov also met with the well-known Uzbek influencer Anvar Abdukayum in Tashkent. As a prominent figure in public and business circles, he distinguishes himself through his participation in various social, business, and particularly digital media initiatives. The meeting featured an exchange of views on the general dynamics of economic and business relations, as well as potential directions for future cooperation.