İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı “IDDA Awards 2025” – innovasiya liderləri müsabiqəsində “İlin Ekosistem Oyunçusu” (Ecosystem Player of the Year) nominasiyası üzrə 11 namizəd arasında yarışır.
“IDDA Awards” – İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyi (IDDA) tərəfindən təsis edilən mükafatdır. Bu təşəbbüs ölkənin innovasiya ekosisteminin inkişafına töhfə verən fərd və təşkilatların fəaliyyətini tanıtmaq, ekosistemin ən perspektivli innovatorlarını önə çıxarmaq, onların fəaliyyətinə dəstək olmaq, həmçinin innovasiya sahəsində sağlam rəqabət və maraq mühiti formalaşdırmaq məqsədi daşıyır.
Bu il “IDDA Awards” üzrə mükafatlandırma 8 nominasiya üzrə həyata keçirilir. Müsabiqə ictimaiyyət üçün açıqdır, hər kəs müvafiq nominasiyalara uyğun meyarlara cavab verən məlumatları təqdim etməklə iştirak üçün müraciət edə bilər.
“Enterprise Azerbaijan” portalı innovasiya, sahibkarlıq və rəqəmsal iqtisadiyyat sahəsində həyata keçirdiyi təşəbbüslərlə ekosistemin inkişafına mühüm töhfə verən milli platformadır. Portal innovativ ideyaların reallaşdırılması, startapların və sahibkarların dəstəklənməsi, həmçinin beynəlxalq əməkdaşlıqların genişləndirilməsi istiqamətində fəaliyyət göstərir.
Hazırda ictimai səsvermə mərhələsi davam edir və 27 noyabr 2025-ci il tarixində yekunlaşacaq.
İstənilən şəxs https://awards.idda.az/az saytına daxil olaraq “İlin Ekosistem Oyunçusu” nominasiyası üzrə “Enterprise Azerbaijan” portalına səs verə bilər.
“Enterprise Azerbaijan” ölkə innovasiya ekosisteminin formalaşmasında və inkişafında aktiv iştirakını davam etdirir. Cari il ərzində portalın "Startup School 3“ layihəsi çərçivəsində 125 startap komandası təlim sessiyalarına cəlb edilib, onlara müxtəlif istiqamətlər üzrə (yaşıl iqtisadiyyat, süni intellekt, rəqəmsallaşma, əqli mülkiyyət və patentləşmə, marketinq, satış strategiyaları, biznes və məhsul inkişafı, liderlik və komanda idarəetməsi və s.) 45 saatlıq təlimlər verilib.
Müsabiqədə “Enterprise Azerbaijan”a səs verməklə portalın startap ekosistemində məhsuldar fəaliyyətinə və inkişafına dəstək ola bilərsiniz.

“Enterprise Azerbaijan” portal competes in the “IDDA Awards 2025” competition in the “Ecosystem Player of the Year” nomination
The “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), is competing among 11 nominees in the “Ecosystem Player of the Year” category at the “IDDA Awards 2025” – Innovation Leaders Competition.
The “IDDA Awards”, established by the Innovation and Digital Development Agency (IDDA), aims to recognize individuals and organizations that contribute to the development of the country’s innovation ecosystem, highlight the most promising innovators, support their activities, and foster a healthy environment of competition and interest in the field of innovation.
This year, the awards are being presented across 8 categories. The competition is open to the public — anyone can participate by submitting relevant information that meets the criteria for each nomination.
“Enterprise Azerbaijan” is a national platform that plays a significant role in developing the innovation, entrepreneurship, and digital economy ecosystem. The portal supports the implementation of innovative ideas, assists startups and entrepreneurs, and promotes the expansion of international partnerships.
The public voting stage is currently ongoing and will continue until November 27, 2025.
Anyone can visit https://awards.idda.az/az and vote for “Enterprise Azerbaijan” in the “Ecosystem Player of the Year” category.
Throughout this year, Enterprise Azerbaijan has actively contributed to shaping and advancing the country’s innovation ecosystem. Within the “Startup School 3” project, 125 startup teams have participated in training sessions covering various topics such as green economy, artificial intelligence, digitalization, intellectual property and patenting, marketing, sales strategies, business and product development, leadership, and team management — totaling 45 hours of training.
By voting for “Enterprise Azerbaijan” in the competition, you can support the portal’s productive role and ongoing contribution to the growth of the national startup ecosystem.