“Enterprise Azerbaijan”ın “Startup School 2” layihəsi Turizm və Menecment Universitetində təqdim olundu
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalı “Startup School 2 - AI for Green Solidarity” (Yaşıl həmrəylik naminə süni intellekt) layihəsinin növbəti tanıtım tədbirini Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetində keçirib. Universitetin Karyera və kommunikasiya şöbəsinin təşkilatçılığı ilə keçirilmiş tədbirdə “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri Mətanət Musayeva, layihə meneceri Nəzrin Əkbərova və portalın xarici təcrübəçisi Peter Balogh iştirak ediblər.
M.Musayeva “Enterprise Azerbaijan” portalının fəaliyyəti haqqında universitetin tələbələrinə məlumat verib, portalın əsas məqsədinin ölkənin investisiya cəlbediciliyini yüksəltmək və iqtisadiyyatın inkişafı üçün alternativ maliyyələşmə mənbələrindən istifadə imkanlarını artırmaq olduğunu vurğulayıb. O, “Startup School 2 - AI for Green Solidarity” haqqında danışaraq, layihənin yaranmasından, əhəmiyyətindən, əməkdaşlıq etdiyi nüfuzlı qurumlardan və bu layihənin gənc startapçılara verəcəyi töhfələrdən bəhs edib.
N.Əkbərova öz çıxışında layihələrini təqdim etmək istəyən tələbələrə ilkin müraciət forması, layihənin təsviri, qoyulan meyarlar, seçim qaydaları və seçimdən sonrakı mərhələlər haqqında ətraflı məlumat çatdırıb, eyni zamanda auditoriyanı maraqlandıran sualları cavablandırıb.
P.Balogh isə öz şəxsi startap təcrübəsini tələbələrlə bölüşərək, onlara öz ideyalarını reallaşdırmaq üçün cəsarətli olmalarını, mövcud imkanlardan istifadə edərək araşdırmalar aparmalarını tövsiyə edib.

The "Startup School 2" project of "Enterprise Azerbaijan" was presented at the Azerbaijan Tourism and Management University
The "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), hosted the latest promotional event for the "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project at Azerbaijan Tourism and Management University. Matanat Musayeva, the head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, Nazrin Akbarova, the project manager, and Peter Balogh, the foreign intern of the portal, participated in the event organized by the University's Career and Communication Department.
M. Musayeva briefed the university students on the activities of the "Enterprise Azerbaijan" portal, highlighting its primary objective of enhancing the country's investment attractiveness and expanding the possibilities of utilizing alternative sources of financing for economic development. Discussing "Startup School 2 - AI for Green Solidarity," she covered the project's inception, its significance, partnerships with reputable institutions, and the contributions of the project to young startups.
In her presentation, N. Akbarova provided comprehensive information about the initial application form, project description, established criteria, selection rules, and post-selection stages for students interested in presenting their projects, concurrently addressing audience questions.
P. Balogh shared his personal startup experience with the students and encouraged them to be bold in realizing their ideas, urging them to conduct research using the available opportunities.