Biznes mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın “Risklərin təhlili” işçi qrupunun növbəti iclası keçirilib
Biznes mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyanın Daxili İşlər Nazirliyinin rəhbərlik etdiyi “Risklərin təhlili” işçi qrupunun 2025-ci il üçün Fəaliyyət Planı üzrə onlayn formatda ilk iclası keçirilib.
“Risklərin təhlili” işçi qrupunun rəhbəri, daxili işlər nazirinin müavini İsmət Əliyevin iştirakı ilə keçirilən iclasda İşçi Qrupun 2025-ci il üçün Fəaliyyət Planının 2-ci bəndinə əsasən, ekoloji risklərin – biomüxtəlifliyin itirilməsi və ekosistemin dağılması məsələləri müzakirə olunub, Ekologiya və Təbii Sərvətlər, Kənd Təsərrüfatı nazirliklərinin, eləcə də Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyinin mütəxəssislərinin fikirləri səsləndirilib.
İclasın yekununda İşçi qrupunun üzvlərinin təkliflərinin ümumiləşdirilərək Biznes Mühiti və Beynəlxalq Reytinqlər üzrə Komissiyaya təqdim olunması qərara alınıb.

The next meeting of the "Risk Analysis" working group of the Commission for Business Environment and International Ratings was held
On September 29, the next online meeting of the "Risk Analysis" working group of the Commission for Business Environment and International Ratings, led by the Ministry of Internal Affairs, was held on the Action Plan for 2025.
At the meeting held with the participation of the Head of the "Risk Analysis" Working Group, Deputy Minister of Internal Affairs Ismat Aliyev, in accordance with paragraph 2 of the Working Group's Action Plan for 2025, ecological risks—specifically the loss of biodiversity and ecosystem degradation - were discussed, and the opinions of specialists from the Ministries of Ecology and Natural Resources, Agriculture, as well as the Azerbaijan State Water Resources Agency were voiced.
At the end of the meeting, it was decided to summarize the proposals of the Working Group members and submit them to the Commission on Business Environment and International Ratings.