“Azexport Talks”: Müasir texnologiyaların biznesə təsiri müzakirə olundu
İİTKM-nin operatoru olduğu “Azexport” portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Azexport Talks” layihəsinin növbəti görüşü müasir rəqəmsal texnologiyaların biznes və iqtisadiyyat sahələrinə təsirinin müzakirəsinə həsr olunub. Layihənin qonağı Azərbaycan Texniki Universitetinin (AzTU) prorektoru Rəşad Əliyev olub. Onlayn olaraq təşkil olunan görüşdə müasir texnologiyaların biznes modellərinə, istehsalat proseslərinə, əmək bazarına və ümumilikdə iqtisadi inkişafa təsiri geniş müzakirə edilib. Rəşad Əliyev texnologiyaların sürətli inkişafının ənənəvi biznes yanaşmalarına, avtomatlaşdırma və süni intellektin sənaye sahələrinə təsirindən danışıb. O, həmçinin Azərbaycanda müxtəlif sahələr üzrə həyata keçirilən rəqəmsal transformasiya layihələrinin iqtisadi inkişafa təsiri baxımından strateji əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbirin moderatoru Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin müəllimi, "İKT-də ilin qadını" mükafatının sahibi və startap təlimçisi kimi tanınan Günel İmamquliyeva olub. O, müzakirə zamanı texnologiyaların biznes və idarəetməyə gətirdiyi yeniliklərdən danışaraq, rəqəmsal bacarıqların artırılmasının və yeni texnoloji trendlərin mənimsənilməsinin vacibliyini vurğulayıb. Sonda iştirakçıların müasir texnologiyaların biznes mühitinə təsiri ilə bağlı sualları cavablandırılıb.
Qeyd edək ki, "Azexport Talks" layihəsi çərçivəsində görüşlərin müntəzəm olaraq davam etdirilməsi nəzərdə tutulub.