“Azexport” portalının rəhbəri zeytun yağı və şərab istehsal edən şirkətlərin nümayəndələri ilə görüş keçirib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Azexport” portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov “Şirvan Şərabları” və “Absheron Olive Garden” şirkətlərinin nümayəndələri ilə görüşüb.
Görüşdə şirkətlərin məhsullarının beynəlxalq elektron ticarət platformaları vasitəsilə xarici bazarlarda tanıdılması istiqamətində görüləcək işlər müzakirə olunub. Həmçinin bu məhsulların Amerika, Asiya və Körfəz ölkələrindən olan potensial alıcılara təqdim olunması üzrə müvafiq qeydlər götürülüb.
Qeyd edək ki, “Azexport” portalı Azərbaycan məhsullarının xarici bazarlarda tanıdılması məqsədilə “Amazon”, “Alibaba”, “eBay”, “Aqroserver” kimi 15-dək beynəlxalq elektron ticarət platforması ilə əməkdaşlıq edir. Bu platformalarda “Azexport” vasitəsilə təmsil olunmaq istəyən sahibkarlar portala müraciət edə bilərlər. Portal tərəfindən təqdim olunan xidmətlər ödənişsizdir.

The head of "Azexport" portal held a meeting with representatives of olive oil and wine producing companies
Aykhan Gadashov, the head of the "Azexport" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, met with the representatives of the "Shirvan Wines" and "Absheron Olive Garden" companies.
At the meeting, the work to be done in the direction of promoting the products of the companies in foreign markets through international e-commerce platforms was discussed. Also, relevant notes were taken on the presentation of these products to potential buyers from America, Asia and the Gulf countries.
It should be noted that "Azexport" portal cooperates with up to 15 international e-commerce platforms such as "Amazon", "Alibaba", "eBay", "Agroserver" in order to promote Azerbaijani products in foreign markets. Entrepreneurs who want to be represented on these platforms through "Azexport" can apply to the portal. The services provided by the portal are free of charge.