“Azexport” portalı "E-ticarət: Qlobal Bazarlara Çıxış" mövzusunda dəyirmi masa keçirəcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Azexport” portalı yerli sahibkarların beynəlxalq elektron ticarət platformalarına çıxış imkanlarının genişləndirilməsi məqsədilə ekspertlərin iştirakı ilə "E-ticarət: Qlobal Bazarlara Çıxış" mövzusunda dəyirmi masa təşkil edir. Tədbir həm rəqəmsal ixraca yeni başlayanlar, həm də mövcud satışlarını qlobal miqyasda böyütmək istəyən sahibkarlar üçün nəzərdə tutulub. Görüş çərçivəsində qlobal e-ticarət ekosisteminin aparıcı platformaları olan “Amazon”, “eBay”,“Etsy” və “Alibaba” vasitəsilə satış, “Payoneer” kimi beynəlxalq ödəniş sistemlərinin inteqrasiyası və transsərhəd logistika məsələləri praktiki müstəvidə müzakirə olunacaq.
Tədbirin əsas spikeri Amazon “Ambassador” və “Navishopper” şirkətinin baş icraçı direktoru Günel Ağazadədir. O, Amazon platformasında 15 ölkə üzrə əməliyyat rəhbəri kimi fəaliyyət göstərmiş, Meksika, Braziliya, İsveç və Polşa bazarlarında onlayn mağaza açılışlarını idarə edib.
“MeetUp Networking Club”un tərəfdaşlığı ilə həyata keçirilən dəyirmi masada həmçinin beynəlxalq logistika və rəqəmsal marketinq sektorlarını təmsil edən yerli şirkətlərin mütəxəssisləri iştirak edəcəklər. Müzakirələr zamanı sahibkarların sualları real nümunələr əsasında cavablandırılacaq və beynəlxalq satışda qarşıya çıxan maneələrin həlli yolları təqdim olunacaq.
Tədbir 24 iyun 2026-cı il saat 10:00-da İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin inzibati binasında baş tutacaq. İştirak ödənişsizdir. Auditoriya ilə fərdi işin və müzakirələrin effektivliyinin təmin edilməsi məqsədilə iştirakçı sayı 35 nəfərlə məhdudlaşdırılıb. Yerlər məhdud olduğu üçün ayrılmış kvota dolduqda qeydiyyat prosesi avtomatik olaraq dayandırılacaq.

"Azexport" portal to hold a roundtable on "E-commerce: Access to Global Markets"
The "Azexport" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), is organizing a roundtable discussion on the theme "E-commerce: Access to Global Markets" with the participation of experts, aiming to expand local entrepreneurs' access to international electronic trade platforms. The event is designated for both newcomers to digital export and entrepreneurs wishing to scale their existing sales on a global scale. Within the framework of the meeting, selling through leading platforms of the global e-commerce ecosystem such as Amazon, eBay, Etsy, and Alibaba, the integration of international payment systems like Payoneer, and cross-border logistics matters will be discussed from a practical standpoint.
The keynote speaker of the event is Gunel Aghazade, Amazon "Ambassador" and Chief Executive Officer of "Navishopper." She has served as an operations manager across 15 countries on the Amazon platform and managed online store launches in the Mexican, Brazilian, Swedish, and Polish markets.
Conducted in partnership with the "MeetUp Networking Club," the roundtable will also feature specialists from local companies representing international logistics and digital marketing sectors. During the discussions, entrepreneurs' queries will be answered based on real-world case studies, and solutions to obstacles encountered in international sales will be presented.
The event will take place on June 24, 2026, at 10:00 AM in the administrative building of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication. Participation is free of charge. To ensure the effectiveness of individual engagement and discussions with the audience, the number of participants is limited to 35 people. Since seats are limited, the registration process will automatically close once the allocated quota is fulfilled.