“Azexport”, Beynəlxalq Ticarət Mərkəzi və "EU4Digital" e-ticarətə dair növbəti təlimə başlayır
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “azexport.az” portalı Beynəlxalq Ticarət Mərkəzi (ITC - International Trade Center) və "EU4Digital" proqramının dəstəyi ilə e-ticarət konsultasiya layihəsinin növbəti mərhələsinə başlayır. Bu mərhələdə daha beş yerli şirkətə Avropanın e-ticarət bazarına çıxış üçün təlimlərdə iştirak imkanı yaradılır.
“Azexport.az”ın rəhbəri Ayxan Qədəşov bildirib ki, cari ilin sentyabr-noyabr aylarında keçirilməsi nəzərdə tutulan təlimlərdə Şərq Tərəfdaşlığı ölkələrində geniş auditoriyaya sahib olan “Amazon”, “Ebay”, “Etsy”, “Zalando”, “Pigu.lt”, “Allegro”, “Otto”, “Bol.com” və “Kaufland” kimi nəhəng elektron ticarət platformalarından istifadə qaydalarının ətraflı tədris olunması nəzərdə tutulub.
Proqram çərçivəsində təlimdə iştirak edən şirkətlərə Avropanın e-ticarət bazarlarında satıcı hesabının yaradılması, məhsulların marketinq strategiyasının hazırlanması, müştərilərə effektiv xidmət göstərilməsi, logistik imkanlardan istifadə olunması, hesabın və ya məhsulun bloklanmasının qarşısının alınması, e-ticarətlə bağlı yaranan hüquqi, vergi, maddi-texniki və digər problemlərin həlli yolları geniş tədris ediləcək.
Qeyd edək ki, təlimləri avropalı ekspertlər onlayn olaraq ingilis dilində keçəcəklər. Təlimə qoşulmaq üçün qeydiyyatdan keçmək mütləqdir.

"Azexport", International Trade Center and "EU4Digital" are starting the next e-commerce training
The "azexport.az" portal operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) is starting the next phase of the e-commerce consulting project with the support of the International Trade Center (ITC) and the EU4Digital program. At this stage, five more local companies are given the opportunity to participate in training for access to the European e-commerce market.
The head of "Azexport.az" Aykhan Gadashov said that "Amazon", "Ebay", "Etsy", "Zalando", "Pigu.lt", which have a wide audience in Eastern Partnership countries, will participate in the trainings planned to be held in September-November of the current year, "Allegro", "Otto", "Bol.com" and "Kaufland" huge e-commerce platforms are planned to be taught in detail.
Within the framework of the program, the companies participating in the training are given the opportunity to create a seller account in the European e-commerce markets, develop a marketing strategy for products, provide effective customer service, use logistics facilities, prevent account or product blocking and solve legal, tax, logistical and other problems related to e-commerce.
It should be noted that European experts will conduct the training online in English. Registration is required to join the training.