Azexport.az portalı İTC ilə birgə “Ticarətə Hazır: Elektron Ticarət” layihəsinin iştirakçılarına onlayn sertifikatlar təqdim edib
Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Azexport.az” portalının “ITC” (İnternational Trade Center) ilə birlikdə “Ticarətə Hazır: Elektron Ticarət” layihəsi çərçivəsində 15 iyun – 06 iyul 2020-ci il tarixlərində keçirilən təlimləri yekunlaşıb.
“Zoom” tətbiqi vasitəsilə onlayn olaraq həyata keçirilən təlimə 80-dək sahibkar qatılıb. Təlimlərdə 70 faizdən artıq iştirak göstəricisi olan 18 iştirakçıya “QR kod” qorunma nişanı ilə təchiz olunmuş elektron sertifikat verilib.
Qeyd edək ki, təlimlər İTC-nin “e-commerce” üzrə ekspertləri Mohamed Es Fih, Eldar Adilzadə və Azexport.az portalının meneceri Ayxan Qədəşov tərəfindən ingilis dilində təşkil olunub.

Azexport.az and ITC Present Online Certificates to Participants of the “Ready to Trade: E-Commerce” Project
The “Azexport.az” portal of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), in cooperation with the International Trade Centre (ITC), has concluded the training sessions held within the framework of the “Ready to Trade: E-Commerce” project, which took place from June 15 to July 6, 2020.
The training was conducted online via the Zoom application and brought together around 80 entrepreneurs. Participants who achieved an attendance rate of over 70% were awarded electronic certificates equipped with a QR code security feature.
It should be noted that the trainings were delivered in English by ITC e-commerce experts Mohamed Es Fih and Eldar Adilzade, as well as Ayxan Qadashev, Manager of the Azexport.az portal.