Azexport.az portalı ilə Türkiyənin Tradevalley portalı arasında anlaşma memorandumu imzalanıb
Memoranduma əsasən Azərbaycanda istehsal olunan məhsullar üçün virtual reallıq (VR) texnologiyasından istifadə etməklə rəqəmsal sərgi zalı yaradılacaq. Anlaşmada hər iki tərəfin elektron ticarət haqqında mütəmadi olaraq məlumat mübadiləsi aparmağı, “Tradevalley” portalında “Azexport.az” portalına xüsusi panelin ayrılması, Azexport.az üzvlərinin Tradevalley portalının imkanlarından 6 ay müddətində ödənişsiz istifadə imkanı, ticarət sorğularının və biznes təkliflərinin mübadiləsi, hər iki ölkədə elektron ticarət, elektron logistika, elektron gömrük və digər xidmətlərin inkişafına dair konfranslar, seminarlar və mühazirələrin təşkil olunması göstərilib.
Qeyd edək ki, Azexport.az portalı Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin "Azərbaycan Respublikasında istehsal olunan malların vahid məlumat bazasının yaradılması haqqında" 21 sentyabr 2016-cı ildə imzalanmış Sərəncamı əsasında yaradılıb. Azexport.az portalının operatoru İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya mərkəzidir.

A Memorandum has been signed between the Azexport.az portal and the Tradevalley portal of Turkey
An online memorandum of understanding has been signed between Azexport.az and Tradevalley, Turkey's leading B2B platform.
According to the memorandum, a digital exhibition hall using virtual reality (VR) technology will be created for products produced in Azerbaijan. Regular information exchange between both parties on e-commerce, allocating a specific panel for “Azexport.az” portal on the “Tradevalley portal”, opportunity for Azexport.az members to use the Tradevalley portal free of charge for 6 months, exchange of trade requests and business proposals, organization of conferences, seminars and lectures on the development of e-commerce, e-logistics, e-customs and other services in both countries are pointed out in the memorandum.
Azexport.az was created according to the order "On creation of a unified database of goods produced in Azerbaijan Republic", signed on 21 September 2016 by the President of Azerbaijan Republic Ilham Aliyev. The operator of the Azexport.az portal is the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication.