“Enterprise Azerbaijan” portalı tərəfindən Gəncə Dövlət Universitetinin tələbələrinə təlim keçilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 4: Beş qitə – 500 startap” proqramı çərçivəsində Gəncə Dövlət Universitetinin tələbələri ilə onlayn görüş təşkil edilib. Görüşdə startap fəaliyyəti və innovasiya ekosistemi haqqında məlumat verilib. Təqdimatda qlobal innovasiya mühitində müşahidə edilən tendensiyalar, startapların iqtisadi inkişafda rolu, həmçinin gənclər üçün mövcud imkanlar və perspektivlər izah olunub.
“Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov “Startup School 4” proqramını təqdim edib. Proqramın əsas məqsədləri, iştirak şərtləri, seçim mərhələləri, eləcə də iştirakçılara təqdim olunan təlim, mentorluq və investorlarla əlaqələndirmə imkanları barədə ətraflı məlumat verilib. Qeyd olunub ki, proqram çərçivəsində startaplar qlobal innovasiya ekosisteminin qabaqcıl təcrübələrə malik tərəflərindən təlim-mentorluq xidməti almaqla yanaşı, real bazar əlaqələrinin qurulması və investorlara çıxış imkanları ilə dəstəklənir. İnfosessiya interaktiv formatda davam edib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.
“Startup School 4” proqramı innovativ ideyaların inkişaf etdirilməsini, startapların beynəlxalq innovasiya ekosisteminə inteqrasiyasını və gənc təşəbbüskarların dəstəklənməsini hədəfləyir. Proqram çərçivəsində seçilən startaplar müxtəlif təlim və mentorluq mərhələlərindən keçərək öz layihələrini inkişaf etdirmək, eyni zamanda investorlarla birbaşa əlaqə qurmaq imkanı əldə edəcəklər.

An online meeting was organized with students of Ganja State University (GSU) within the framework of the "Startup School 4: Five Continents – 500 Startups" program, implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC). During the meeting, information was provided on startup activities and the innovation ecosystem. The presentation explained trends observed in the global innovation environment, the role of startups in economic development, as well as current opportunities and perspectives for young people.
Isa Gasimov, Head of the "Enterprise Azerbaijan" portal, presented the "Startup School 4" program. Detailed information was provided regarding the program's primary objectives, participation requirements, selection stages, and the training, mentoring, and investor-networking opportunities available to participants. It was noted that within the program, startups receive training and mentoring services from partners with leading expertise in the global innovation ecosystem, while also being supported with opportunities for establishing real market connections and access to investors. The info session continued in an interactive format, and questions from the participants were addressed.
The "Startup School 4" program aims to develop innovative ideas, integrate startups into the international innovation ecosystem, and support young entrepreneurs. Startups selected within the program will undergo various training and mentoring stages to develop their projects and gain the opportunity to establish direct contact with investors.