Vüsal Qasımlı Azərbaycan Müəllimlərinin XVI Qurultayında çıxış edib
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Azərbaycan Müəllimlərinin XVI Qurultayı keçirilib. İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Vüsal Qasımlı qurultayın “İşğaldan azad edilmiş ərazilərə “Böyük Qayıdış”” adlı panelində moderator olub.
Paneldə Elm və Təhsil Nazirliyinin, Qarabağ iqtisadi rayonuna daxil olan işğaldan azad edilmiş ərazilərdə Azərbaycan Respublikası Prezidentinin xüsusi nümayəndəliyinin, Qarabağ Dirçəliş Fondunun və Füzuli şəhəri Mirzə Uluqbəy adına 1 nömrəli tam orta məktəbin rəhbərliyi çıxışlar ediblər.

Vusal Gasimli spoke at the XVI Congress of Azerbaijani Teachers
The 16th Congress of Azerbaijani Teachers, dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev, was held. Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication served as the moderator for the panel entitled "Great Return to Territories Liberated from Occupation" during the congress.
Representatives from the Ministry of Science and Education, the special representation of the President of the Republic of Azerbaijan in the liberated territories within the Karabakh economic region, the Karabakh Revival Fund, and the secondary school No. 1 named after Mirza Ulugbey in the city of Fuzuli delivered speeches.