İİTKM-in şöbə müdiri beynəlxalq CCInO sertifikatına layiq görülüb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov “Cetified Chief Innovation Officer (CCInO)” sertifikatına layiq görülüb. O, bu sertifikatı İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin dəstəyi ilə “Code Academy"nin həyata keçirdiyi "İnnovasiya ekosistemi oyunçularının fərdi və şirkət halında sertifikatlaşdırılması" layihəsi əsasında qazanıb.
“Certified Chief Innovation Officer (CCInO)” — təşkilatlarda innovasiya proseslərini idarə etmək, yaradıcı mədəniyyəti inkişaf etdirmək və rəqabət üstünlüyü yaratmaq üçün hazırlanmış bir sertifikatlaşdırma proqramıdır. Bu titul bir şəxsin strateji innovasiya lideri kimi fəaliyyət göstərmək üçün lazımi bilik və bacarıqlara sahib olduğunu göstərir.
Certified Chief Innovation Officer (CCInO) sertifikatı “Global Innovation Institute (GInI)” tərəfindən təqdim olunur. GInI innovasiya sahəsində peşəkar sertifikatlaşdırma, akkreditasiya və üzvlük xidmətləri göstərən aparıcı beynəlxalq təşkilatlardan biridir. CCInO sertifikatı təşkilatlarda innovasiya strategiyalarını inkişaf etdirmək və idarə etmək üzrə yüksək səviyyəli bilik və bacarıqlara malik olan liderlərə imtahan nəticəsində verilir.

Head of Department of the CAERC was awarded the international CCInO certificate
Isa Gasimov, the head of the “Enterprise Azerbaijan” portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), has been awarded the “Certified Chief Innovation Officer (CCInO)” certificate. He received this certificate on the basis of the “Certification of Innovation Ecosystem Players as Individuals and Companies” project implemented by “Code Academy” with the support of the Innovation and Digital Development Agency.
“Certified Chief Innovation Officer (CCInO)” is a certification program designed to manage innovation processes in organizations, develop a creative culture, and create a competitive advantage. This title indicates that a person has the necessary knowledge and skills to act as a strategic innovation leader.
The Certified Chief Innovation Officer (CCInO) certificate is issued by the “Global Innovation Institute (GInI)”. GInI is one of the leading international organizations providing professional certification, accreditation, and membership services in the field of innovation. The CCInO certificate is awarded as a result of an exam to leaders who have high-level knowledge and skills in developing and managing innovation strategies in organizations.