İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin təsis edilməsindən 7 il ötür
Bu gün İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) təsis edilməsinin 7–ci ili ilə əlaqədar qurumun icraçı direktoru Vüsal Qasımlı kollektivlə görüş keçirib.
O bildirib ki, İİTKM Azərbaycanda aparılan iqtisadi islahatların əhatə dairəsinin genişləndirilməsini və bu sahədə işlərin səmərəli şəkildə əlaqələndirilməsini təmin etmək məqsədilə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin 20 aprel 2016-cı il tarixli Fərmanı ilə yaradılıb. Mərkəz yarandığı gündən çoxşaxəli fəaliyyət göstərib və indiyə qədər iqtisadi islahatların həyata keçirilməsi, monitorinqi, qiymətləndirilməsi və kommunikasiyası sahələrində fəaliyyət göstərib. Mərkəz dövlət proqramları və strategiyalarının, müvafiq tədbir və tapşırıqların icra vəziyyətinin monitorinq və qiymətləndirilməsi üzrə ümumilikdə 80-ə yaxın hesabat hazırlayıb. İİTKM biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlərin yaxşılaşdırılması və kommunikasiya fəaliyyəti istiqamətində uğurla fəaliyyət göstərib. Mərkəzdə beynəlxalq və yerli ekspertlərlə əməkdaşlıq nəticəsində iqtisadi proqnoz və təhlillər aparılıb.
Vüsal Qasımlı Ramazan bayramı ərəfəsində əməkdaşları bayram münasibətilə də təbrik edib, onlara fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.

Today, in connection with the 7th year of the establishment of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication. Vusal Gasimli, executive director of the Center held a meeting with the staff.
He said that CAERC was established by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev dated April 20, 2016 in order to ensure the expansion of the scope of the economic reforms carried out in Azerbaijan and the efficient coordination of work in this field. Since its inception, the center has been multifaceted and has been active in the fields of implementation, monitoring, evaluation and communication of economic reforms. The Center has prepared a total of about 80 reports on monitoring and evaluation of state programs and strategies, relevant measures and tasks. IITKM has successfully operated in the direction of improving the business environment and international ratings and communication activities. As a result of cooperation with international and local experts, economic forecasts and analyzes were carried out in the center.
On the eve of Ramadan, Vusal Gasimli congratulated the employees on the occasion of the holiday and wished them success in their activities.