EnterpriseAzerbaijan.com portalına yeni rəhbər təyin olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) yeni kadr təyinatı olub. İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlının əmri ilə coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Mətanət Musayeva EnterpriseAzerbaijan.com portalının rəhbəri vəzifəsinə təyin olunub.
M.Musayeva Bakı Dövlət Universitetinin Coğrafiya fakültəsində bakalavr və magistr təhsili alıb. Daha sonra eyni fakültənin doktorantura pilləsində təhsilini davam etdirib və Coğrafiya üzrə fəlsəfə doktoru (PhD) elmi dərəcəsinə layiq görülüb. 2019-cu ildən Dosent Elmi adını alıb və hazırda AMEA akademik H.Ə.Əliyev adına Coğrafiya İnstitutunda elmlər doktoru proqramı üzrə qiyabi doktorantdır.
50-dən artıq elmi əsərin, 2 monoqrafiyanın, 1 dərsliyin və 15 dərs proqramının müəllifidir. 2007-ci ildə Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyinin Fəxri fərmanı ilə təltif olunub, 2017-ci ildə ilk Respublika İnnovasiya Müsabiqəsinin qalibi olub.
M.Musayeva Beynəlxalq konfrans, seminar və simpoziumlarda iştirak edərək beynəlxalq dərəcəli sertifikatlara layiq görülüb. Həmçinin 2021-ci ildə Danimarkada keçirilən Qlobal Startap Mükafatlandırılmasında "EcoPrint" layihəsi ilə "Ən yaxşı yaşıl startap texnologiyası" adına layiq görülüb.
Qeyd edək ki, EnterpriseAzerbaijan.com portalı Prezident İlham Əliyevin 2018-ci il 19 sentyabr tarixli "Qeyri-neft sektorunda rəqabətqabiliyyətli daxili istehsalın dəstəklənməsi ilə bağlı əlavə tədbirlər haqqında" Sərəncamı əsasında yaradılıb. Portalın məqsədi ölkədə sahibkarlığın inkişafını təmin etdirməklə, yeni ideya, startap, investisiya və ya biznes layihələrinin həyata keçməsində alternativ maliyyə mənbələrini ölkə iqtisadiyyatına cəlb etmək, portala yerləşdirilən layihələri yerli və xarici investorların diqqətinə çatdırmaqda vasitəçi olmaq, o cümlədən ölkədə fəaliyyət göstərən sahibkarlara və startapçılara layihələrini dünya standartlarına uyğunlaşdırmaqda və təkminləşdirməkdə dəstək göstərməkdir.

A new Head of EnterpriseAzerbaijan.com portal has been appointed
The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) has appointed new employee. Matanat Musayeva, Doctor of Philosophy in Geography, Associate Professor, has been appointed head of the EnterpriseAzerbaijan.com portal by the order of Vusal Gasimli, Executive Director of CAERC.
It should be noted that M. Musayeva received a bachelor's and master's degree from the Faculty of Geography of Baku State University. She then continued her doctoral studies at the same faculty and was awarded the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Geography. She received the title of associate professor in 2019 and is currently a part-time doctoral student at the Institute of Geography named after academician H.A. Aliyev of ANAS on the program of doctor of sciences.
She is the author of more than 50 scientific proceedings, 2 monographs, 1 textbook and 15 curriculas. In 2007 she was awarded the Honorary Decree of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan, in 2017 she won the first Republican Innovation Competition.
M. Musayeva participated in international conferences, seminars and symposiums and has been awarded international certificates. She was also named "Best Green Startup Technology" with the "EcoPrint " project at the 2021 Global Startup Awards in Denmark.