Rəqəmsal Ticarət Qovşağının rəhbəri “Maliyyə bazarlarının inkişafı və kreditlərin əlçatanlığı” İşçi Qrupunun iclasına qatılıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Komunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu Rəqəmsal Ticarət Qovşağının rəhbəri Məsumə Talıbova Biznes mühiti və beynəlxalq reytinqlər üzrə Komissiyanın “Maliyyə bazarlarının inkişafı və kreditlərin əlçatanlığı” İşçi Qrupunun onlayn formatda keçirilən iclasına qatılıb.
Webex platforması üzərindən baş tutan iclasda Dünya Bankı Qrupunun "Əlverişli Biznes Mühiti" layihəsinin "Maliyyə xidmətləri" indikatoru ilə bağlı müvafiq sahədə təkmilləşmələrin həyata keçirilməsinə dair 2023-cü il üzrə Yol Xəritəsi, həmçinin 2023-cü il üzrə Fəaliyyət Planının layihəsi müzakirə edilib.

The head of the Digital Trade Hub attended the meeting of the Working Group on "Development of financial markets and access to credit"
Masuma Talibova, the head of the Digital Trade Hub operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, participated in the online meeting of the "Development of Financial Markets and Access to Credit" Working Group of the Commission on Business Environment and International Ratings.
At the meeting held on the Webex platform, the Road Map for 2023 on the implementation of improvements in the relevant field related to the "Financial Services" indicator of the World Bank Group's "Enabled Business Environment" project, as well as the draft Action Plan for 2023 were discussed.