Vüsal Qasımlı Özbəkistanda beynəlxalq konfransda çıxış edəcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı “Özbəkistanda islahatların inkişafının ölçülməsi: Beynəlxalq reytinqlər və indekslər” mövzusunda beynəlxalq konfransda açılış panelində iştirak edəcək.
Vüsal Qasımlı Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyilə Azərbaycanda yaradılan iqtisadi islahatların idarə edilməsi modeli barədə çıxış edəcək. İİTKM-in üç əsas fəaliyyət istiqaməti - iqtisadi təhlil, monitorinq və qiymətləndirmə, islahatların və iqtisadi nailiyyətlərin kommunikasiyası – arasında funksionallıq barədə təqdimat olunacaq. Xüsusilə də konfrans iştirakçıları ilə Azərbaycanın beynəlxalq reytinqlərdə irəliləməsi və beynəlxalq qurumlarla əməkdaşlıq, həmçinin dövlət-özəl dialoqu əsasında islahatların dizaynı, qəbulu, realizasiyası və qiymətləndirilməsi barədə təcrübə bölüşdürüləcək.
Tədbirdə Özbəkistanın dövlət qurumlarının rəhbər şəxsləri, BMT başda olmaqla beynəlxalq təşkilatların nümayəndələri və dünyada tanınmış iqtisadçıların iştirakı planlaşdırılır.

Vusal Gasimli Will Speak at the International Conference in Uzbekistan
Executive Director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication Vusal Gasimli will participate at the opening panel of the international conference on “Evaluation of Reform Improvement in Uzbekistan: International Rankings and Indexes”.
Vusal Gasimli will deliver a speech on economic reforms management model created in Azerbaijan under the leadership of President Ilham Aliyev. Also, a presentation will be demonstrated on the functionality between the three main areas of the CAERC activity - economic analysis, monitoring and evaluation, communication of reforms and economic achievements. In particular, the experience on the progress of Azerbaijan in international rankings and cooperation with international organizations, as well as the design,
adoption, implementation and evaluation of reforms based on public-private dialogue will be shared with the conference participants.
It is planned that the heads of government agencies of Uzbekistan, representatives of international organizations, including the United Nations, and world-renowned economists will be among the conference participants.