İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı III Beynəlxalq Bankçılıq Forumunda açılış nitqi ilə çıxış edib. Forum Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının, Maliyyə Bazarlarına Nəzarət Palatasının, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin və Azərbaycan Banklar Assosiasiyasının (ABA) təşkilatçılığı ilə keçirilib.
Forumun məqsədi iqtisadiyyatın nağdsızlaşdırılması ilə bağlı təşəbbüslərin və qarşıdakı çağırışların, rəqəmsallaşma, maliyyə texnologiyalarına dair mövcud vəziyyət, yeni və gələcək trendlərin, müasir bank məhsullarının, komplayens sahəsindəki yeniliklər və risklərin, həmçinin qeyd olunanların mövcud hüquqi çərçivəyə uyğunluğu və adaptasiyası imkanlarının, bu proseslərin bankların maliyyə dayanıqlığının daha da gücləndirilməsinə təsiri məsələlərinin, eləcə də digər əlaqədar mövzuların müzakirə edildiyi platforma olmaqdır.
Beynəlxalq tədbirdə ABŞ, Yaponiya, Avropa və MDB ölkələrindən 100-ə yaxın beynəlxalq təşkilatların və nüfuzlu şirkətlərin nümayəndələri iştirak ediblər.

Vusal Gasimli Delivered a Speech at the 3rd International Banking Forum
The Executive Director of CAERC, Vusal Gasimli, delivered the opening speech at the 3rd International Banking Forum. The forum was organized by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, the Financial Market Supervisory Authority, CAERC, and the Azerbaijan Banks Association (ABA).
The forum served as a platform to discuss initiatives and upcoming challenges related to cashless economy, the current state and future trends in digitalization and financial technologies, modern banking products, innovations and risks in compliance, as well as the adaptation of these processes within the existing legal framework and their impact on strengthening banks’ financial resilience.
The international event brought together nearly 100 representatives from international organizations and leading companies from the United States, Japan, Europe, and CIS countries.