Vüsal Qasımlı Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalında qaliblərə mükafatlar verib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru, iqtisad elmləri doktoru, professor Vüsal Qasımlı Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalının bağlanış mərasimində qaliblərə mükafatların təqdim olunmasında iştirak edib. O, festivalda qalib olmuş üç komandanın üzvlərinə mükafatları təqdim edib.
Qeyd edək ki, SAF 2023 – Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalında 27 komanda birinci, 73 komanda ikinci, 67 komanda üçüncü yerə layiq görülüb. Xüsusi nominasiyalar üzrə isə 101 komanda qalib olub. Tədbirdə Baş nazirin müavini Əli Əhmədov, gənclər və idman naziri Fərid Qayıbov, elm və təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti İsa Həbibbəyli çıxışlar ediblər. Festivalın final mərhələsində 11 ölkəni təmsil edən 868 yerli, 159 xarici iştirakçı yarışıb. Festivala Türkiyə, Niderland, Çexiya, Bolqarıstan, Böyük Britaniya, Qazaxıstan, Norveç, Slovakiya, Türkmənistan və Özbəkistandan da iştirakçılar qatılıb.

Vusal Gasimli awarded prizes to the winners of the International STEAM Azerbaijan Festival
Dr. Vusal Gasimli, Executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication participated in the prize presentation ceremony at the opening of the International STEAM Azerbaijan Festival. He awarded prizes to the members of the three winning teams at the festival.
It is noteworthy that 27 teams secured the first place, 73 teams achieved the second place, and 67 teams earned the third place at the SAF 2023 - International STEAM Azerbaijan Festival. Additionally, 101 teams received awards in special categories. The event featured speeches from Ali Ahmadov, Assistant to the Prime Minister, Farid Gayibov, Minister of Youth and Sports, Emin Amrullayev, Minister of Science and Education, and Isa Habibbayli, President of the Azerbaijan National Academy of Sciences . A total of 868 local and 159 foreign participants from 11 countries competed in the final stage of the festival, with representatives from Turkiye, Netherlands, Czech Republic, Bulgaria, Great Britain, Norway, Slovakia, Turkmenistan, and Uzbekistan.