Ticarətə Hazır layihəsinin ikinci hissəsi başa çatıb
Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Azexport.az” portalının “ITC” (İnternational Trade Center) ilə birlikdə “Ticarətə Hazır: e-Logistics” layihəsi çərçivəsində 04 – 14 avqust 2020-ci il tarixlərində keçirilən təlimləri yekunlaşıb.
Azexport.az portalının rəhbəri Ayxan Qədəşov bildirir ki, “Zoom” tətbiqi vasitəsilə onlayn olaraq həyata keçirilən təlimə ümumilikdə 150-dən artıq sahibkar qatılıb. Təlimlər əsasən Sinqapur Loqistika Assosiasiyasının idarə heyətinin üzvü, ASEAN-nın və digər nüfuzlu qurumların nümayəndəsi olan EE Khong Kie, Max tərəfindən tədris olunub. İngilis dilində tədris olunan təlimlər sinxron olaraq Azərbaycan dilinə də tərcümə olunub. Təlim ərəfəsində iştirakçılara loqistika əməliyyatları, loqistika infkrastrukturu, COVID-19 dövründə loqistikanın təşkili, həmçinin, beynəlxalq loqistikanın sinifləndirilməsinə dair geniş məlumatlar təqdim olunmuşdur.
Qeyd edək ki, Təlimlərdə 70 faizdən artıq iştirak göstəricisi olan 39 iştirakçıya “QR kod” qorunma nişanı ilə təchiz olunmuş elektron sertifikat verilib.

The second part of the “Ready for Trade” project has been completed
The trainings conducted from 04–14 August 2020 within the framework of the “Ready for Trade: e-Logistics” project, implemented by the Azexport.az portal of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) in cooperation with the International Trade Centre (ITC), have been successfully concluded.
Ayxan Qadashov, Head of the Azexport.az portal, stated that more than 150 entrepreneurs participated in the online trainings held via the Zoom application. The sessions were mainly delivered by EE Khong Kie, a board member of the Singapore Logistics Association and a representative of ASEAN and other reputable organizations.
The trainings, conducted in English, were simultaneously translated into Azerbaijani. During the program, participants were provided with comprehensive information on logistics operations, logistics infrastructure, the organization of logistics during the COVID-19 period, as well as the classification of international logistics.
It should be noted that 39 participants who achieved an attendance rate above 70 percent were awarded electronic certificates equipped with a QR code verification mark.