"Startup School 3" layihəsinə yeni tərəfdaşlar qoşulub
“Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” (Green and Digital Silk Road) beynəlxalq akselerasiya proqramının coğrafiyası genişlənməkdə davam edir. Bu proqram, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu Enterprise Azerbaijan portalının təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində reallaşdırılır.
Proqram çərçivəsində bir sıra yeni beynəlxalq və yerli tərəfdaşlar layihəyə qoşulub. Onların sırasında turizm və innovasiya sahəsində yerli lider olan Baku Holiday Travel Azerbaijan, Çinin Silk Road High Tech Park Association, Azərbaycan Türk Özbəkistan İş Adamları Birliyi (ATUİAB), Qazaxıstanın Süleyman Dəmirəl Universiteti və Türkiyənin İstinye Universiteti yer alır.
Bu yeni tərəfdaşlıqlar sayəsində proqram iştirakçıları üçün beynəlxalq təcrübə imkanları, yeni əməkdaşlıq formatları və geniş şəbəkələşmə mühiti yaradılır.
Hazırda artıq 80-dən çox startap bu proqramda iştirak etmək üçün müraciət edib. Müraciətlərin qəbulu davam edir və son tarix 1 avqust 2025-ci ildir.

The geographical scope of the international acceleration program “Green and Digital Silk Road” continues to expand. The program is being implemented within the framework of the “Startup School 3” project, an initiative of the Enterprise Azerbaijan portal operated by the Center for Analysis and Communication of Economic Reforms (CAERC).
As part of the program, several new international and local partners have joined the initiative. These include Baku Holiday Travel Azerbaijan, a local leader in tourism and innovation; China’s Silk Road High Tech Park Association; the Azerbaijani-Turkish-Uzbek Businessmen Association (ATUIAB); Suleyman Demirel University of Kazakhstan; and Istinye University of Türkiye.
Thanks to these new partnerships, participants of the program are provided with opportunities for international experience, access to new collaboration formats, and a broad networking environment.
Currently, over 80 startups have already applied to participate in the program. Applications are still being accepted, and the deadline for submission is August 1, 2025.