“Startup School 2”nin rəsmi açılış mərasimi aprelin 5-də keçiriləcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının Almaniyanın Süni İntellekt Araşdırma Mərkəzi və ABŞ-ın Nevada Universitetinin Özmən Sahibkarlıq Mərkəzi ilə birgə həyata keçirdiyi “Startup School 2 - AI for Green Solidarity” layihəsinin açılış mərasimi 5 aprel 2024-cü il tarixində baş tutacaq. Onlayn formatda keçiriləcək tədbirdə layihənin bütün mentorları, partnyorları və rəsmi qonaqlar iştirak edəcəklər.
Qeyd edək ki, qeydiyyat müddətində müxtəlif ölkələrdən müraciət etmiş 121 layihə arasından seçilmiş 28 layihə aprel və may aylarında "Startup School 2" təlimlərində iştirak edəcək.
“AI for Green Solidarity” (Yaşıl həmrəylik naminə süni intellekt) devizi altında keçirilən budəfəki müsabiqə startapçılara geniş imkanlar təqdim edir:
- ABŞ, Almaniya, İngiltərə, Türkiyə, Rusiya, Polşa, CAR və Azərbaycandan olan mentorlar tərəfindən təlim;
- kursu bitirən bütün startapçılara beynəlxalq səviyyəli sertifikat;
- 5 layihəyə Türkiyədə OSTİM Texnologiya Mərkəzində praktiki təlimlərdə iştirak etmək imkanı;
- 5 layihəyə Qarabağda keçiriləcək “AI for Karabakh” hakatonunda yarışmaq imkanı;
- 10 layihəyə SABAH.HUB-ın inkubasiya proqramında iştirak imkanı;
- 10 layihənin “Startap şəhadətnaməsi” üçün müraciətinə KOBİA tərəfindən sürətləndirilmiş dəstəyin göstərilməsi.

The official opening ceremony of "Startup School 2" will be held on April 5
The opening ceremony of the "Startup School 2 - AI for Green Solidarity" project jointly implemented by the "Enterprise Azerbaijan" portal, operated by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, with the Artificial Intelligence Research Center of Germany and the Ozmen Entrepreneurship Center of the University of Nevada, USA, April 5, 2024 will take place on All mentors, partners and official guests of the project will participate in the event, which will be held online.
It should be noted that 28 projects selected from among 121 projects applied from different countries during the registration period will participate in "Startup School 2" trainings in April and May.
This year's competition under the motto "AI for Green Solidarity" offers startups a wide range of opportunities:
- Training by mentors from USA, Germany, England, Turkey, Russia, Poland, CAR and Azerbaijan;
- International level certificate to all startups who complete the course;
- 5 projects have the opportunity to participate in practical training at OSTIM Technology Center in Turkey;
- 5 projects will have the opportunity to compete in the "AI for Karabakh" hackathon to be held in Karabakh;
- 10 projects have the opportunity to participate in SABAH.HUB's incubation program;
- Provision of accelerated support by The Small and Medium Business (SMB) Development Agency to applications for "Startup Certificate" of 10 projects.