“Rəqəmsal erada gənclər üçün imkanlar” mövzusunda konfrans keçiriləcək
Londonda fəaliyyət göstərən BL Network şirkəti 21 sentyabr 2018-ci il tarixində Bakıda “Rəqəmsal erada gənclər üçün imkanlar” mövzusunda konfrans təşkil edəcəkdir. Tədbirin spikerləri rəqəmsal iqtisadiyyat sahəsində uğura imza atan həm xarici, həm də yerli qonaqlar olacaq. Konfransın əsas mövzularına blokçeyn - kriptovalyuta, elektron ticarət, özünü məşğulluq və kroudfanding-kroudinvesting daxildir.
Konfransın ikinci hissəsində çıxışlarla yanaşı, gənclərə rəqəmsal iqtisadiyyatın yaratdığı imkanlardan istifadə edərək, öz ideyalarını gerçəkləşdirməyin yolları, toxum və vençur fondlarından istifadə edərək, maliyyə cəlb etməyin yolları müzakirə ediləcək. İnteraktiv qaydada, keyslər və simulyasiyalar əsasında təşkil ediləcək təlimin işçi dili ingilis dilidir.
Bakı Ali Neft Məktəbinin binasında keçiriliəcək konfransın yerli partnyoru İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzidir.
Konfransda iştirak ödənişsiz olsa da, yerlər məhduddur. İştirak etmək üçün, http://conference2018.blnetworking.org/ saytına daxil olub qeydiyyatdan keçmək kifayətdir.

Conference on “Opportunities for Youth in the Digital Era” to be Held in Baku
On September 21, 2018, BL Network, based in London, will organize a conference in Baku on “Opportunities for Youth in the Digital Era.” The event will feature both international and local speakers who have achieved success in the digital economy. Key topics include blockchain and cryptocurrency, e-commerce, self-employment, and crowdfunding/crowdinvesting.
The second part of the conference will focus on practical guidance for young people on leveraging digital economy opportunities, turning ideas into reality, and accessing funding through seed and venture capital. Interactive sessions will include case studies and simulations, with English as the working language.
The conference will be held at the Baku Higher Oil School, with CAERC serving as the local partner. Attendance is free, but spaces are limited. Registration is available at http://conference2018.blnetworking.org/.