"İslahat Könüllüləri"nin təşəbbüsü ilə Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzli ilə “Qida təhlükəsizliyi” mövzusunda videokonfrans keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin "İslahat Könüllüləri" Təşkilatının təşkilatçılığı ilə Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzlinin Azərbaycanda fəaliyyət göstərən müxtəlif təşkilatların könüllüləri ilə “Qida Təhlükəsizliyi” mövzusunda görüşü keçirilib. Videokonfrans formatında keçirilən görüş zamanı müasir dövrün tələblərinə uyğun olaraq bu sahədə rəqəmsal ekosistemin qurulması müzakirə olunub.
Cənab sədr görüş zamanı könüllülərə həyata keçirilmiş uğurlu islahatlar, fəaliyyət prinsipləri, risk əsaslı idxal nəzarəti barədə məlumat verib.
Görüşdə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin könüllüləri ilə yanaşı ASAN, QİDA, miqrasiya, aqrar, Gənc Səfirlər və Regional İnkişaf İctimai Birliyinin könüllüləri də olmaqla altmışa yaxın gənc iştirak edib.

The Reform Volunteers Organized a Video Conference on “Food Safety” with the Chairman of Food Safety Agency Goshgar Tahmazli
The Reform Volunteers Organization of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication organized an online meeting of volunteers from various volunteer organizations in Azerbaijan with the Chairman of Food Safety Agency Goshgar Tahmazli. The video conference was dedicated to “Food Safety” and covered discussions on building a digital ecosystem in this area meeting modern requirements.
During the meeting, Mr. Chairman informed the volunteers about the successful reforms, operational principles, and risk-based import control.
Together with the volunteers of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, About sixty volunteers from various organizations, including young people from the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, ASAN, QIDA, migration, and agrarian organizations, as well as Young Ambassadors and Regional Development Public Union participated at the event.