“Qiymət İzləmə Tətbiqi” işçi qrupun iclası keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “Qiymət İzləmə Tətbiqi” (QİT) ilə bağlı müvafiq dövlət qurumlarının iştirakı ilə alt işçi qrupun növbəti iclası keçirilib.
Görüşdə “İnflyasiya və qiymət monitorinqi” üzrə İşçi qrupun iyul ayında keçirilmiş iclasının nəticəsi olaraq aidiyyəti dövlət qurumlarına verilmiş tapşırıqların icrası istiqamətində müzakirələr aparılıb.
İclasda İİTKM-in icraçı direktorunun müavinləri Ramil Hüseyn, Ayaz Müseyibov və müşaviri Samir Məmmədov QİT sisteminin təkmilləşdirilməsi ilə bağlı görülmüş işlər, qarşıya çıxan çətinliklər və İİTKM-ə təqdim olunacaq məlumatlara dair vahid struktur konsepsiyası barədə ətraflı məlumat veriblər. Eyni zamanda, qurumlarla birgə məlumatların vahid sistemdə birləşməsi, layihənin icrası çərçivəsində nəzərdə tutulan tədbirlər planı üzrə fikir mübadiləsi aparılıb və layihənin icrasını sürətləndirmək üçün növbəti addımlar müəyyən edilib.
İclasda Dövlət Gömrük Komitəsinin, İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Dövlət Vergi Xidmətinin, Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət üzrə Dövlət Xidmətinin, Səhiyyə Nazirliyinin, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin və Dövlət Statistika Komitəsinin nümayəndələri iştirak ediblər.

Meeting of the working group "Price Tracking Application " was held
The next meeting of the sub-working group on the “Price Tracking Application” (PTA) was held at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) with the participation of relevant government agencies.
At the meeting, as a result of the meeting of the working group on “Inflation and price monitoring” held in July, discussions were held on the implementation of the tasks assigned to relevant government agencies.
At the meeting, Deputy executive directors of CAERC,Ramil Huseyn, Ayaz Museyibov and Advisor to executive director Samir Mammadov gave detailed information about the work done to improve the PTA system, the difficulties encountered and the unified structural concept of the data to be presented to CAERC. At the same time, the bodies exchanged views on the unification of information in a single system, the action plan envisaged within the framework of the project implementation, and the next steps to accelerate the implementation of the project were determined.
The meeting was attended by representatives of the State Customs Committee, the State Tax Service under the Ministry of Economy, Antimonopoly and Consumer Market Control State Service, the Ministry of Health, the Ministry of Agriculture and the State Statistics Committee.