Prezident “Azərbaycan Mədəniyyəti - 2040” Mədəniyyət Konsepsiyasını təsdiqləyib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev “Azərbaycan Mədəniyyəti - 2040” Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Konsepsiyası”nın təsdiq edilməsi haqqında Sərəncam imzalayıb.
Sərəncam milli-mənəvi dəyərlərin qorunmasını təmin edən müasir mədəniyyət modelinin formalaşdırılması, habelə mədəniyyət sahəsində sistemli və dayanıqlı inkişafın təmin edilməsi məqsədilə qəbul edilib.
Konsepsiyada nəzərdə tutulan tədbirlərin əlaqələndirilməsi Azərbaycan Respublikasının Mədəniyyət Nazirliyinə həvalə edilib. Nazirlik eyni zamanda Konsepsiyanın icra vəziyyəti barədə ildə bir dəfə Azərbaycan Respublikasının Prezidentinə məlumat təqdim edəcək.
Konsepsiya çərçivəsində tədbirlərin icrasının monitorinqi və qiymətləndirilməsi Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət Nazirliyinin sifarişi əsasında İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi tərəfindən həyata keçiriləcək.

The President approves the “Azerbaijani Culture - 2040” Culture Concept
The President of the Republic of Azerbaijan, Ilham Aliyev, has signed a Decree approving the “Azerbaijani Culture - 2040” Culture Concept of the Republic of Azerbaijan.
The Decree was adopted with the aim of forming a modern cultural model that ensures the preservation of national and moral values, as well as providing systematic and sustainable development in the field of culture.
The coordination of the measures envisaged in the Concept has been entrusted to the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan. The Ministry will also submit information on the implementation status of the Concept to the President of the Republic of Azerbaijan once a year.
Within the framework of the Concept, monitoring and evaluation of the implementation of the measures will be carried out by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication upon the order of the Ministry of Culture of the Republic of Azerbaijan.