Oksford Univesitetinin məzunları İİTKM-də toplandı
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi Oksford Universiteti "Saïd Business School"un nümayəndə heyətindən ibarət qrup və məzunları bir araya gətirib.
Görüş zamanı BMT-nin İqlim Dəyişmələri üzrə Çərçivə Konvensiyasının Tərəflər Konfransının 29-cu sessiyası (COP29) çərçivəsində iqlim dəyişikliyi, yaşıl enerji keçidi, dayanıqlılıq və yaşıl iqtisadiyyatla bağlı bir sıra mövzular ətrafında fikir mübadiləsi aparılıb. Qonaqlar bildiriblər ki, COP29-un Azərbaycanda keçirilməsi iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə yaşıl enerjidən istifadənin genişləndirilməsi sahəsində ölkəmizin fəallığını, həmçinin bərpa olunan enerji üzrə nəhəng potensialını dünya ictimaiyyətinə nümayiş etdirəcək.
Bununla yanaşı Oksford Universitetinin beynəlxalq tələbələr üçün yaratdığı imkanlardan danışılıb. Bura təkcə yüksək akademik standartlar deyil, həm də çoxmədəniyyətli mühit, dünya səviyyəli professorlardan dərslər və tədqiqat imkanları daxildir. Tələbələr burada həm akademik, həm də şəxsi inkişaf proqramlarından faydalana bilərlər.
Oksford Universitetinin (Saïd Business School) əməliyyatlar üzrə baş direktoru Manos Kapterian yadda qalan tədbirin yüksək səviyyədə təşkilinə ev sahibliyi etdiyi üçün Prof.Dr. Vüsal Qasımlıya xüsusi təşəkkürünü bildirib, məzunları bir araya gətirmək üçün göstərdiyi səyləri çox yüksək qiymətləndirdiklərini vurğulayıb.

Graduates of Oxford University gathered at CAERC
Center for Analysis of Economic Reforms and Communication gathered together a group of representatives and graduates from the University of Oxford's Saïd Business School.
During the meeting, views were exchanged on a range of topics related to climate change, the green energy transition, sustainability, and the green economy, within the framework of the 29th session of the Conference of the Parties to the UN Framework Convention on Climate Change (COP29). The guests highlighted that hosting COP29 in Azerbaijan would showcase the country's active role in expanding the use of green energy to combat climate change and demonstrate its vast potential in renewable energy to the global community.
Additionally, the discussion touched on the opportunities offered by the University of Oxford to international students, which include not only high academic standards but also a multicultural environment, access to world-class professors, and research opportunities. Students benefit from programs that support both academic and personal development.
Manos Kapterian, General Director of Operations at Oxford University's Saïd Business School, expressed his gratitude to Prof. Dr. Vusal Gasimli for hosting the memorable event at such a high level. He emphasized their deep appreciation for Prof. Dr. Gasimli's efforts in bringing the graduates together.