Naxçıvan ilə bağlı Dövlət Proqramının icrasının monitorinqi və hesabatlılıq modulu üzrə təlim keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) “Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023–2027-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın monitorinq və qiymətləndirilməsinin elektron formada aparılmasının təmin edilməsi məqsədilə yaradılmış “Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023-2027-ci illər üçün Dövlət Proqramının icrasının monitorinqi və hesabatlılıq modulu”nun işləmə mexanizmlərinin izahı və tətbiqinə dair təlim keçirilib.
Hibrid formatda təşkil olunmuş təlimləri İİTKM-in Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin Sahəvi proqramların monitorinqi sektorunun baş məsləhətçisi Elşən Yusifli və İqtisadiyyat Nazirliyinin tabeliyində olan İnformasiya Texnologiyaları və Məlumat İdarəetmə Mərkəzinin əməkdaşları keçiblər.
Təlimdə Dövlət Proqramının icrasında iştirak edən 19 dövlət qurumunun 40-a yaxın səlahiyyətli nümayəndəsinə sözügedən Moduldan istifadə qaydaları, şərtləri və bölmələri haqqında ətraflı məlumat verilib. Eyni zamanda bir neçə tapşırığın icrası test edilib.
Qeyd edək ki, Baş nazirin sərəncamı əsasında İİTKM tərəfindən Dövlət Proqramında nəzərdə tutulmuş tədbirlərin icrası üzrə işlərin gedişinə nəzarətin həyata keçirilməsi məqsədilə “Naxçıvan Muxtar Respublikasının sosial-iqtisadi inkişafına dair 2023-2027-ci illər üçün Dövlət Proqramının icrasının monitorinqi və hesabatlılıq modulu” yaradılıb.

Training on the monitoring and accountability module of the implementation of the State Program related to Nakhchivan was conducted
In the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), the "State Program on the Socio-Economic Development of the Nakhchivan Autonomous Republic 2023-2027" was established in order to ensure the monitoring and evaluation of the "State Program on the Socio-Economic Development of the Nakhchivan Autonomous Republic for 2023-2027" in electronic form. A training was held on the explanation and implementation of the working mechanisms of the State Program implementation monitoring and accountability module for 2027.
Elshan Yusifli, the chief consultant of the Monitoring and evaluation division of the CAERC and the employees of the Information Technologies and Information Management Center under the Ministry of Economy passed the trainings organized in a hybrid format.
In the training, about 40 authorized representatives of 19 state institutions participating in the implementation of the State Program were given detailed information about the rules, conditions and sections of using the said Module. The execution of several tasks was tested at the same time.
It should be noted that, based on the order of the Prime Minister, the "Monitoring and accountability module of the implementation of the State Program for the years 2023-2027 on the socio-economic development of the Nakhchivan Autonomous Republic" was created by the CAERC in order to monitor the progress of the work on the implementation of the measures provided for in the State Program.