“Məsuliyyətli kreditləşmə siyasəti: Cari vəziyyət və inkişaf perspektivləri” mövzusunda konfrans keçiriləcək
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM), Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti (UNEC), Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı və Azərbaycan Bank Tədris Mərkəzi ilə birlikdə “Məsuliyyətli kreditləşmə siyasəti: Cari vəziyyət və inkişaf perspektivləri” mövzusunda konfrans təşkil edəcəkdir.
Konfransda İİTKM-nin içracı direktoru Vüsal Qasımlı, UNEC-in rektoru Ədalət Muradov, Mərkəzi Bankın Baş direktoru Toğrul Əliyev açılış nitqi ilə çıxış edəcəklər. Daha sonra Azərbaycan Bank Tədris Mərkəzinin direktoru Cavanşir Abdullayev “İstehlak krediti üzrə izafi borclanma: risklər və onların minimallaşdırılması yolları” mövzusunda təqdimat edəcəkdir.
Tədbirin moderatoru Azərbaycan Bank Tədris Mərkəzinin direktoru Cavanşir Abdullayev olacaqdır. Konfrans 2020-ci il sentyabr ayının 24-də saat 11:00-da başlayacaq və zoom platforması üzərindən aparılacaq.

Conference on “Responsible Lending Policy: Current Situation and Development Prospects” to be held
The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC), together with the Azerbaijan State University of Economics (UNEC), the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, and the Azerbaijan Banking Training Center, will organize a conference on the topic “Responsible Lending Policy: Current Situation and Development Prospects.”
At the conference, the Executive Director of CAERC, Vusal Gasimli, the Rector of UNEC, Adalat Muradov, and the Director General of the Central Bank, Togrul Aliyev, will deliver opening speeches. Subsequently, Cavanshir Abdullayev, Director of the Azerbaijan Banking Training Center, will give a presentation on “Excessive Consumer Indebtedness: Risks and Ways to Minimize Them.”
The event will be moderated by Cavanshir Abdullayev, Director of the Azerbaijan Banking Training Center. The conference will begin at 11:00 on September 24, 2020, and will be held via the Zoom platform.