İxracatçı sahibkarlara “2019 İxraca dəstək” layihəsi təqdim olunacaq
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində ixracatçı sahibkarlara “2019 İXRACA DƏSTƏK” layihəsi təqdim olunacaq. Bu təqdimat İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “Bir Pəncərə” İxraca Dəstək Mərkəzi, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi, Azərbaycan Respublikasının Dövlət Gömrük Komitəsinin dəstəyi və “My Broker” gömrük təmsilçiliyinin təşkilatçılığı ilə ixrac gömrük əməliyyatları və layihə üzrə maarifləndirici təlimdə reallaşacaq.
Tədbirin əsas məqsədi yerli istehsal ilə məşğul olan sahibkarlar ilə görüş keçirərək, gömrük ixrac əməliyyatlarının sənədləşdirilməsi zamanı yaranan çətinliklərin müəyyən olunması, yerli istehsalın xarici bazara çıxarılması, ixracın stimullaşdırılması, sadələşdirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparmaqdır.
Təlim, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiyası Mərkəzinin inzibati binasında (Ünvan: Bakı ş, Yasamal r, L.Landau küçəsi 16), 2018-ci il, dekabr ayının 25-də baş tutacaq.

“2019 Export Support” Project to Be Presented to Exporting Entrepreneurs
The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) will present the “2019 EXPORT SUPPORT” project to exporting entrepreneurs. The presentation will take place as an educational training session on export customs operations and the project itself, organized by CAERC’s “Single Window” Export Support Center, the State Agency for Public Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan, the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan, and My Broker customs representation.
The main goal of the event is to meet with local producers, identify challenges in documenting export customs operations, and exchange ideas on facilitating access to foreign markets, promoting exports, and simplifying procedures.
The training will be held at CAERC’s administrative building (Address: 16 L. Landau Street, Yasamal District, Baku) on December 25, 2018.