İslahat Könüllülərinin təşəbbüsü ilə millət vəkili Tahir Mirkişili ilə “Gələcək iş yerləri” mövzusunda videokonfrans keçirilib
Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin İslahat Könüllüləri Təşkilatının təşkilatçılığı ilə AR Milli Məclisinin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin sədri Tahir Mirkişilinin könüllülərlə “İnnovativ iqtisadiyyat: gələcək iş yerləri” mövzusunda görüşü keçirilib. Videokonfrans formatında keçirilən görüş zamanı gəncləri maraqlandıran ən əsas mövzulardan biri olan müasir dövrün innovativ məşğulluq məsələləri, gələcəyin ixtisasları və peşə seçimində mövcud olan əsas məqamlar müzakirə olunub.
Millət vəkili görüş zamanı könüllülərə İnnovativ iqtisadiyyatın əsas xaratekterik xüsusiyyətləri, onun aparıcı qüvvələri, insan kapitalının rolu, gələcəkdə ən çox tələb olunan ixtisaslar və bu ixtisaslara yiyələnməyin yolları barədə məlumat verib.
Görüşdə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin könüllüləri ilə yanaşı ASAN, DOST, QİDA, miqrasiya, aqrar və gömrükçü könüllüləri də olmaqla yüzə yaxın gənc iştirak edib. Tahir Mirkişilinin çıxışının ardınca könüllülər də öz növbəsində millət vəkili ilə mövzu ilə bağlı fikirlərini bölüşüb.

A Video Conference on “Future Jobs” Held at the Initiative of Reform Volunteers with MP Tahir Mirkishili
A meeting was held with the participation of Tahir Mirkishili, Chairman of the Parliamentary Committee on Economic Policy, Industry and Entrepreneurship of the Milli Majlis of the Republic of Azerbaijan, on the topic “Innovative Economy: Future Jobs.” The event was organized by the Reform Volunteers Organization of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC).
During the video conference, discussions focused on one of the most important issues of interest to young people—innovative employment in the modern era, future professions, and key factors in career selection.
During the meeting, the Member of Parliament provided information to volunteers on the main characteristics of the innovative economy, its driving forces, the role of human capital, the most in-demand professions in the future, and pathways to acquiring relevant skills.
Around one hundred young participants took part in the event, including volunteers from CAERC as well as ASAN, DOST, QIDA, migration services, agricultural services, and customs. Following Tahir Mirkishili’s presentation, volunteers also shared their views and exchanged opinions with the Member of Parliament on the topic.