İslahat könüllüləri Azərbaycan Könüllülərinin V Həmrəylik Forumunda təltif olunub
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) “İslahat Könüllüləri” Təşkilatı Azərbaycan Könüllülərinin V Həmrəylik Forumunda xüsusi stendlə təmsil olunub. Forumda İslahat könüllərinin 30-a yaxın nümayəndəsi iştirak edib. Qeyd edək ki, “Azərbaycan Könüllülərinin V Həmrəylik Forumu” Gənclər və İdman Nazirliyinin, “ASAN xidmət”in və Gənclər Fondunun dəstəyi, Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı ilə 1-9 dekabr tarixlərində həyata keçirilən “Azərbaycan Könüllülük Həftəsi 2022” çərçivəsində baş tutub.
Açılış mərasimində Prezident İlham Əliyevin Forum iştirakçılarına müraciəti səsləndirilib,
İİTKM-in “İslahat Könüllüləri” Təşkilatının rəhbəri İsmət Vagifzadə bildirib ki, Azərbaycanda belə bir Forumun təşkil olunması və sərgi zamanı təşkilatların fərdi stendlərində Azərbaycan könüllülərinin müxtəlif sahələrdə fəaliyyəti və nailiyyətləri ilə bağlı məlumatların nümayiş olunması gənclərin bu istiqamətdə marağının artmasına səbəb olacaq. Eyni zamanda, müxtəlif könüllü təşkilatlarını bir araya gətirən forum gənclərarası kommunikasiyanın güclənməsinə səbəb olur.
Daha sonra isə il ərzində fəallığı və təşəbbüskarlığı ilə fərqlənən gənc könüllülər “İlin Könüllüsü” mükafatı ilə təltif olunublar. “İslahat Könüllüləri” Təşkilatının könüllüləri Zülfiyyə Ellazova və Türkan Atakişizadə isə “Fəal könüllü” nominasiyası ilə mükafatlandırılıb.

Reform volunteers were honored at the 5th Solidarity Forum of Azerbaijan Volunteers
"Reform Volunteers" Organization of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) was represented at the 5th Solidarity Forum of Azerbaijan Volunteers with a special stand. About 30 representatives of Islahat hearts participated in the forum. It should be noted that the "V Solidarity Forum of Azerbaijan Volunteers" took place within the framework of the "Azerbaijan Volunteer Week 2022" held on December 1-9 with the support of the Ministry of Youth and Sports, "ASAN service" and the Youth Fund, organized by the Union of Azerbaijan Voluntary Organizations.
At the opening ceremony, President Ilham Aliyev's address to the Forum participants was played. Ismet Vagifzade, head of the "Reform Volunteers" Organization of CAERC, said that organizing such a Forum in Azerbaijan and displaying information about the activities and achievements of Azerbaijani volunteers in various fields at individual stands of organizations during the exhibition will increase the interest of young people in this direction. At the same time, the forum, which brings together various voluntary organizations, leads to the strengthening of communication between young people.
Later, young volunteers who distinguished themselves with their activity and initiative during the year were awarded with the "Volunteer of the Year" award. Zulfiyya Ellazova and Turkan Atakishizade, volunteers of the "Reform Volunteers" Organization, were awarded with the "Active Volunteer" nomination.
The forum concluded with an appeal addressed to President Ilham Aliyev on behalf of Azerbaijani volunteers.