İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin “İslahat icmalı” Koronavirus (COVID-19) pandemiyasının Azərbaycan Respublikasının iqtisadiyyatına, makroiqtisadi sabitliyə, ölkədə məşğulluq məsələlərinə və sahibkarlıq subyektlərinə mənfi təsirinin azaldılması ilə bağlı kompleks tədbirlərə həsr olunub.
İcmalda pandemiyaya qarşı mübarizə tədbirləri çərçivəsində ötən müddət ərzində icra edilmiş kompleks tədbirlər – sərəncam, qərar və digər fəaliyyətlər əks olunub. “İslahat icmalı” nda cari tarixə maliyyə mənbələri və xərc istiqamətləri əks olunmuş mübarizə büdcəsinin göstəriciləri çəki və rəqəmlərlə göstərilib. Eyni zamanda ümumi mübarizə büdcəsinin ölkənin iqtisadi göstəricilərində xüsusi çəkisi ilə bağlı statistik məlumatlar əks olunub.
İcmalda xüsusi olaraq, dövlət tərəfindən icra edilmiş tibbi və sosial dəstək tədbirləri, vətəndaşların sağlamlığının qorunması və həssas təbəqələrə edilmiş yardımlar barədə məlumatlar əks olunub.
Qeyd edək ki, geniş ictimaiyyətin görülən tədbirlər barədə operativ məlumatlandırılması məqsədilə mütəmadi olaraq icmalın xüsusi sayları hazırlanacaqdır.

Special Edition of the “Reform Review”: We Are Strong Together!
The “Reform Review” published by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) is dedicated to comprehensive measures aimed at mitigating the negative impact of the Coronavirus (COVID-19) pandemic on the economy of the Republic of Azerbaijan, macroeconomic stability, employment, and business entities.
The review reflects the comprehensive measures implemented during the past period within the framework of the fight against the pandemic, including decrees, decisions, and other actions. In the “Reform Review,” the indicators of the anti-crisis budget are presented with detailed figures and proportions, showing funding sources and expenditure directions as of the current date. At the same time, statistical data are provided on the share of the overall response budget in the country’s economic indicators.
The review specifically highlights the medical and social support measures implemented by the state, efforts to protect public health, and assistance provided to vulnerable groups.
It should be noted that special editions of the review will be prepared on a regular basis in order to promptly inform the general public about the measures being implemented.