İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi Vətən müharibəsi və post-konflikt dövrünə aid fəaliyyətinə dair hesabat verib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) Vətən müharibəsi və post-konflikt dövründəki analitik-informasiya və kommunikasiya tədbirləri barədə hesabat təqdim edib. İİTKM-in Kommunikasiya departamentinin rəhbəri Zənurə Talıbova bildirir ki, hesabatda bu il sentyabr ayının 27-dən noyabr ayının 20-ə qədər müddətdə İİTKM tərəfindən Qarabağın iqtisadi inkişafı və Ermənistanla resurs müharibəsi mövzusunda hazırlanan materialların bir qismi barədə məlumatlar təqdim edilib. Göstərilib ki, İİTKM-in 400-ə yaxın məqalə, müsahibə və şərhi dünyanın nüfuzlu media orqanlarında Azərbaycan, rus, ingilis, erməni, ispan, rumın, urdu və bolqar dillərində dərc olunub. Həmin məqalələrin bir qismi hesabatda nümunə kimi göstərilib.
Eyni zamanda yerli və beynəlxalq TV və radio kanallarına açıqlamalar verilib. 20-ə yaxın TV və Radioda 90-a yaxın çıxış olub, Vətən müharibəsinin gedişində fərqli istiqamətlər üzrə 4 mətbuat konfransı keçirilib. Mətbuat konfranslarında İİTKM-in hazırladığı müvafiq araşdırmalar təqdim edilib. Bu araşdırmalar əsasən Ermənistanın Azərbaycana təcavüzü nəticəsində dinc əhaliyə və mülki infrastruktura dəymiş ziyan, Ermənistanın hərbi itkiləri barədə olub.
İİTKM–in sosial şəbəkələrdəki rəsmi səhifələrində 500-dən artıq məlumatlandırıcı postlar paylaşılıb. İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) Vətən müharibəsi və post-konflikt dövründəki analitik-informasiya və kommunikasiya tədbirləri barədə Hesabatı ilə bu link vasitəsilə tanış olmaq mümkündür: https://bit.ly/39h682j

The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication Presented a Report on Its Activities During the Patriotic War and the Post-Conflict Period
The Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) has presented a report on its analytical, informational, and communication activities carried out during the Patriotic War and the post-conflict period. According to Zanura Talibova, Head of the Communications Department at CAERC, the report provides information on a selection of materials prepared by CAERC between 27 September and 20 November of this year, focusing on the economic development of Karabakh and the resource war with Armenia. It is noted that nearly 400 articles, interviews, and commentaries produced by CAERC were published in leading international media outlets in Azerbaijani, Russian, English, Armenian, Spanish, Romanian, Urdu, and Bulgarian. Some of these publications are presented as examples in the report.
At the same time, statements were given to local and international television and radio channels. Nearly 90 appearances were made on around 20 TV and radio outlets, and four press conferences were held in different thematic areas during the course of the Patriotic War. At these press conferences, relevant studies prepared by CAERC were presented. These studies mainly focused on the damage inflicted on the civilian population and civilian infrastructure as a result of Armenia’s aggression against Azerbaijan, as well as Armenia’s military losses.
More than 500 informational posts were shared on CAERC’s official social media pages. The Report on the analytical, informational, and communication activities of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) during the Patriotic War and the post-conflict period can be accessed via the following link: https://bit.ly/39h682j