İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi ilə Özbəkistan Respublikası Prezident Administrasiyası yanında İqtisadi Təhlil və İslahatlar Mərkəzi arasında memorandum imzalanıb
Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) ilə Özbəkistan Respublikası Prezident Administrasiyası yanında İqtisadi Təhlil və İslahatlar Mərkəzi (CERR) arasında əməkdaşlıq barədə anlaşma memorandumu imzalanıb. Memorandumu Azərbaycan tərəfindən İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı, Özbəkistan tərəfindən isə CERR rəhbəri Obid Hakimov imzalayıb. Memorandumda hər iki tərəfin mütəxəssisləri tərəfindən birgə tədqiqat və təhlillərin aparılması, seminarlar və tədbirlərin təşkili, təqaüd proqramlarının təşkilinin araşdırılması və qarşılıqlı faydalı layihələrin həyata keçirilməsi göstərilib.
Qeyd edək ki, CERR direktoru Obid Hakimovun rəhbərliyi altında nümayəndə heyətinin Prezident Administrasiyası, Milli Məclis və müxtəlif dövlət qurumlarına görüşləri təşkil olunub. Onlar ASAN, DOST, KOBİA, Azexport, Rəqəmsal Ticarət Qovşağı kimi milli brendlərin, həmçinin azranking.az, monitoring.az və EnterpriseAzerbaijan.com portallarının təcrübəsi ilə tanış olublar. Azərbaycan Respublikası İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə baş tutan səfərin məqsədi Prezident İlham Əliyevin rəhbərliyilə aparılan uğurlu iqtisadi islahatların inkişaf modelinin Özbəkistan nümayəndə heyəti tərəfindən öyrənilməsidir.

A Memorandum was signed between the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication and the Center for Economic Research and Reforms under the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan
A memorandum of understanding on cooperation was signed between the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) of the Republic of Azerbaijan and the Center for Economic Research and Reforms (CERR) under the Presidential Administration of the Republic of Uzbekistan. The memorandum was signed by Vusal Gasimli, Executive Director of CAERC on behalf of Azerbaijan, and Obid Hakimov, Head of CERR on behalf of Uzbekistan. Joint research and analysis by experts from both sides, organization of seminars and events, exploration of the organization of scholarship programs and the implementation of mutually beneficial projects were shown at the ceremony.
It should be noted that the delegation led by CERR Director Obid Hakimov have had meetings with the Presidential Administration, the National Assembly and various government organizations. They familiarized themselves with the experience of national brands such as ASAN, DOST, SMBDA, Azexport, Digital Trade Hub, as well as the portals - azranking.az, http://monitoring.az and http://EnterpriseAzerbaijan.com. The purpose of the visit, organized by the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication of the Republic of Azerbaijan, is for Uzbek delegation to study the development model of successful economic reforms led by President Ilham Aliyev.