İndikativ planlaşdırma ilə bağlı görüşlər başa çatıb
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində “Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası" və “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı” çərçivəsində indikativ planlaşma ilə bağlı görüşlər başa çatıb.
Ümumilikdə, “Azərbaycan Respublikasının işğaldan azad edilmiş ərazilərinə Böyük Qayıdışa dair I Dövlət Proqramı” çərçivəsində 46 dövlət qurumu ilə iclaslar keçirilib, qarşıda duran vəzifələr müzakirə edilib.
“Azərbaycan Respublikasının 2022-2026-cı illərdə sosial-iqtisadi inkişaf Strategiyası" ilə əlaqədar keçirilən görüşlərə isə 33 dövlət qurumundan 123 nəfər aidiyyatı nümayəndə cəlb olunub.
İnteraktiv keçən görüşlərdə növbəti illər üzrə görüləcək işlər və qarşıda duran vəzifələr müzakirə edilib, icrasında çətinliyi olan və diqqət tələb edən tədbirlər nəzərdən keçirilib. Hər bir qurumun üzərinə düşən işlərin koordinasiyalı şəkildə icrası və müvafiq nəticə indikatorlarının formalaşdırılması üçün tövsiyələr verilib.

Indicative planning meetings have concluded
At the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, meetings on indicative planning have concluded within the framework of the "Socio-Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022–2026" and the "First State Program for the Great Return to Territories Freed from Occupation of the Republic of Azerbaijan."
In total, meetings were conducted with 46 state institutions as part of the "First State Program for the Great Return to Territories Freed from Occupation of the Republic of Azerbaijan," during which forthcoming tasks were discussed.
Additionally, 123 representatives from 33 state institutions participated in meetings related to the "Socio-Economic Development Strategy of the Republic of Azerbaijan for 2022–2026."
During these interactive meetings, discussions covered tasks for the coming years, including challenges requiring special attention. Recommendations were provided to ensure coordinated execution of assigned tasks and the development of relevant outcome indicators for each institution.