İİTKM-lə Özbəkistanın beyin mərkəzi arasında görüş keçirilib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzi (İİTKM) və Özbəkistan Prezidenti yanında Strateji İslahatlar Agentliyi arasında videokonfrans keçirilib.
Görüşdə İİTKM-in İqtisadi təhlil şöbəsinin müdiri Günay Quliyeva, həmin şöbənin baş məsləhətçisi Rəşad Nəcəfli, Monitorinq və qiymətləndirmə şöbəsinin müdir müavini Səbinə Cumazadə və Özbəkistan Prezidenti yanında Strateji İslahatlar Agentliyinin baş mütəxəssisi Berkzod B. Kurbanov iştirak ediblər.
Görüşdə Özbəkistan Prezidenti yanında Strateji İslahatlar Agentliyinin nümayəndəsi strateji islahatların nəticəliliyinin monitorinqi və qiymətləndirilməsi sahəsində İİTKM-in təcrübəsinə böyük maraq göstərdiklərini bildirib. Bu istiqamətdə əməkdaşlığın qurulması üzrə ilkin addımlar nəzərdən keçirilib.
Tərəflər iki ölkənin beyin mərkəzlərinin birgə fəaliyyətinin əhəmiyyətini vurğulayıb, ortaq layihə və tədqiqatlarla bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.

A meeting was held between the CAERC and the Think Tank of Uzbekistan
A videoconference was held between the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) and the Strategic Reforms Agency under the President of Uzbekistan.
The meeting was attended by Gunay Guliyeva, Head of the Economic Analysis Department at CAERC; Rashad Najafli, Senior Advisor in the same department; Sabina Cumazade, Deputy Head of the Monitoring and Evaluation Department; and Berkzod B. Kurbanov, Chief Specialist at the Strategic Reforms Agency under the President of Uzbekistan.
During the meeting, a representative from the Strategic Reforms Agency expressed great interest in CERAC's experience in monitoring and evaluating the effectiveness of strategic reforms. The initial steps for establishing cooperation in this area were discussed.
The parties emphasized the importance of joint activities between the think tanks of both countries and exchanged ideas on potential collaborative projects and research.