İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn Çin Xalq Respublikasının paytaxtı Pekin şəhərində keçirilən seminarda iştirak edir. “Azərbaycan üçün yaşıl iqtisadiyyat və ətraf mühitin mühafizəsi” mövzusuna həsr olunmuş seminara Azərbaycanın İqtisadiyyat, Energetika, Kənd Təsərrüfatı, Xarici İşlər, Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirliklərinin 20 əməkdaşı qatılıb.
Seminar Çinin Beynəlxalq Biznes Rəsmiləri Akademiyası (Academy for International Business Officials - AIBO) tərəfindən təşkil edilib. Seminarda Çinin tanınmış professorları və aidiyyəti qurumlarının rəsmiləri bu ölkənin yaşıl iqtisadiyyat və ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində gördüyü işlər barədə məlumat veriblər, Çinin yaşıl iqtisadiyyatla bağlı strategiyası və bu sahədə idarəetmə təcrübəsi, həmçinin Çin-Azərbaycan iqtisadi əlaqələri mövzularında mühazirələr oxuyublar. Azərbaycan nümayəndə heyəti də ölkəmizdə yaşıl iqtisadiyyat və ətraf mühitin mühafizəsi sahəsində görülən işlər barədə çinli alim və ekspertlərə məlumat veriblər.
May ayının 8-də başlayan seminarın nəzəri hissəsi mayın 19-da başa çatacaq. Daha sonra seminar iştirakçıları Çinin bu sahədəki təcrübəsini yerində öyrənmək üçün ölkənin ayrı-ayrı bölgələrinə səfər edəcəklər. Seminar mayın 28-də yekunlaşacaq və iştirakçılara müvafiq sertifikatlar təqdim olunacaq.

Deputy executive director of CAERC participates in a seminar in China
Ramil Huseyn, Deputy executive director of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, is participating in a seminar held in Beijing, the capital of China. 20 employees of the Ministries of Economy, Energy, Agriculture, Foreign Affairs, Ecology and Natural Resources of Azerbaijan participated in the seminar dedicated to the topic "Green economy and environmental protection for Azerbaijan".
The seminar was organized by the Chinese Academy of International Business Officials (Academy for International Business Officials - AIBO). At the seminar, well-known Chinese professors and officials of relevant institutions reported on the work done by this country in the field of green economy and environmental protection, gave lectures on China's green economy strategy and management experience in this field, as well as China-Azerbaijan economic relations. The Azerbaijani delegation informed the Chinese scientists and experts about the work done in the field of green economy and environmental protection in our country.
The theoretical part of the seminar, which started on May 8, will end on May 19. Later, the seminar participants will visit different regions of the country to learn about China's experience in this field. The seminar will end on May 28 and the participants will be presented with relevant certificates.