İİTKM-in department rəhbəri KOB-ların gücləndirilməsinə dair beynəlxalq konfransda çıxış edib
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin departament rəhbəri Rəşad Hüseynov Bakıda “KOB-ların gücləndirilməsi: İqtisadi diversifikasiya və yaşıl inkişaf” mövzusunda keçirilən beynəlxalq konfransın panel müzakirəsində çıxış edib. O “Siyasət cavabları” adlı panel müzakirəsində mikro, kiçik ve orta biznesin inkişafında dövlət dəstəyinin rolu ilə bağlı təqdimat edib.
Qeyd edək ki, Kiçik və Orta Müəssisələr üçün Beynəlxalq Şəbəkənin (INSME) 18-ci illik toplantısı Bakıda keçirilib. İlk dəfədir ki, Azərbaycanda təşkil olunan toplantıda dünyanın müxtəlif ölkələrindən dövlət rəsmiləri, iş adamları, beynəlxalq təşkilatların və İNSME-yə üzv olan qurumların nümayəndələri iştirak ediblər. Toplantının əsas məqsədi yaşıl inkişafda innovasiyaların rolunu təşviq etmək, qlobal böhranlar zamanı sahibkarlığın potensialını üzə çıxarmaq, KOB-ların enerji böhranlarının həlli yolları və hökumətlərin müdaxilə istiqamətlərini müzakirə etmək, yeni ideyalara sahib mütəxəssislər arasında şəbəkələşməni genişləndirməkdir.
Tədbirdə iqtisadiyyat naziri Mikayıl Cabbarov, Kiçik və Orta Müəssisələr üçün Beynəlxalq Şəbəkənin (INSME) prezidenti Sergio Arzeni, AZPROMO-nun rəhbəri Yusif Abdullayev, Azərbaycan Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının prezidenti Məmməd Musayev, “ToJoy”un prezidenti və Belçikanın keçmiş baş naziri Yves Leterme, Bolqarıstanın Kiçik və Orta Biznesin Təşviqi Agentliyinin baş direktoru Boyko Takov, KOBİA-nın İdarə Heyətinin sədri Orxan Məmmədov, İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin departament rəhbəri Rəşad Hüseynov və digərləri çıxışlar ediblər.

Head of the department at CAERC spoke at the international conference on the strengthening of SMEs
Rashad Huseynov, Head of the department of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication , spoke at the panel discussion of the international conference on "Strengthening SMEs: Economic diversification and green development" in Baku. He made a presentation on the role of state support in the development of micro, small and medium businesses in the panel discussion called "Policy Answers".
It should be noted that the 18th annual meeting of the International Network for Small and Medium Enterprises (INSME) was held in Baku. It is the first time that state officials, businessmen, representatives of international organizations and member institutions of INSME from different countries of the world participated in the meeting organized in Azerbaijan. The main purpose of the meeting is to promote the role of innovation in green development, to reveal the potential of entrepreneurship during global crises, to discuss solutions to the energy crisis of SMEs and directions of government intervention, to expand networking among experts with new ideas.
Mikayil Jabbarov, Minister of Economy, Sergio Arzeni, President of the International Network for Small and Medium Enterprises (INSME), Yusif Abdullayev, Head of the AZPROMOY, Mammad Musayev, President of the National Confederation of Entrepreneurs Organizations of Azerbaijan, President of "ToJoy" and Yves Leterme, former Prime Minister of Belgium , Boyko Takov, CEO of Bulgaria's Small and Medium Business Promotion Agency, Orkhan Mammadov, Chairman of the Board of Directors of KOBIA, Rashad Huseynov, Head of the department at Center for Analysis of Economic Reform and Communications, and others made speeches.